Start Wolnotariat rodzinny

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Wolnotariat rodzinny
Wolontariat rodzinny w Małachowie Szemborowicach zagościł na dobre Drukuj

 

Za nami kolejne spotkanie w ramach programu "Wolontariat rodzinny". Rodziny zaangażowane w projekt "Zielarskie wspólne stoły" spotkały się w Małachowie Szemborowicach w sobotę 11 lipca. Celem spotkania było uporządkowanie ogródka zielarskiego, zasadzonego na pierwszym spotkaniu w maju. Udało się również dosadzić parę nowych ziół. Frekwencja jak zwykle była imponująca - dziękujemy wszystkim rodzinom za zaangażowanie się w to działanie, a szczególnie tym najmłodszym członkom rodzin.

Więcej…
 
Wolontariat rodzinny - ciąg dalszy Drukuj

 Wszyscy , którzy brali udział w tworzeniu ogródka ziołowego obok nowej siedziby Stowarzyszenie Światowid  pewnie wiedzą, że najwyższy czas aby  spotkać się ponownie.

Zapraszamy więc naszych miłych i pracowitych wolontariuszy a także osoby , które chcą do nas dołączyć do ogródka ziołowego.

Spotkanie odbędzie się 11-07-2015

Zbiórka o godz. 11:00 w miejscowości Małachowo Szemborowice 12 

Więcej…
 
Działo się w Małachowie Szemborowicach Drukuj

 W dniu 01 czerwca  br.  spotkaliśmy się aby tworzyć ogród ziołowy przy nowej siedzibie naszego stowarzyszenia w Małachowie Szemborowicach. A wszystko to w ramach wolontariatu rodzinnego - lokalnie i projektu "Zielarskie wspólne stoły", który odnosi się do potrzeby bycia razem. Liczba osób, które zaangażowały się w projekt była dla nas miłym zaskoczeniem. Bardzo dziękujemy rodzinom z Małachowa i rodzinom zaprzyjaźnionym z naszym stowarzyszeniem, że zaangażowały się w projekt i że wspólnymi siłami zagospodarowaliśmy miejsce na ogród i posadziliśy zioła. Był to pierwszy etap projektu. Kolejny etap to warsztaty kulinarne z wykorzystaniem daru ogrodu ziołowego - na co musimy trochę poczekać. Celem naszych działań jest utworzenie miejsca gdzie będzie można spędzać wyjątkowy czas, cieszyć się wspólną chwilą, uczyć się i zwalniać tempo swego życia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sobotniej akcji wolontariatu rodzinnego - lokalnie.

Więcej…
 
„Zielarskie wspólne stoły” w Małachowie Szemborowicach Drukuj

 Jak może Państwo wiecie przygotowujemy nową siedzibę Stowarzyszenia Światowid. Naszym marzeniem jest aby ta siedziba była również miejscem gdzie każdy będzie mógł spędzić wyjątkowo czas z dziećmi, dziadkami  i znajomymi na tarasie nieopodal ogródka ziołowego, który otoczy gości aromatem świeżych ziół i kwiatów. Można będzie przy ognisku lub na tarasie posiedzieć i pogadać o sprawach codziennych i niecodziennych, wypić kawę, zwolnić tempo, kontemplować przyrodę,  a w laboratorium kuchennym wspólnie z dziećmi czy wnukami przygotować posiłek czy własne przetwory i konfitury na zimę.

Więcej…