Start Targi wiejskie Aktualności Targ wiejski - relacja

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Targ wiejski - relacja Drukuj
poniedziałek, 10 sierpień 2009 16:41

 

Już po raz kolejny w tym roku wielbiciele i koneserzy produktu lokalnego i tradycyjnego mogli w Dziekanowicach uczestniczyć w targu wiejskim produktu lokalnego i tradycyjnego organizowanym przez Stowarzyszenie Światowid. W sobotę 08 sierpnia br. na Folwarku w Dziekanowicach producenci lokalnych produktów prezentowali swoje wyroby.

Targi zostały zapoczątkowane w 2007 roku w ramach pilotażowego programu Leader + Schemat II „Kolebka Piastów - Kolebką Inicjatyw” i rozwijają się z sezonu na sezon. Nasi wystawcy cały czas podnoszą jakość wytwarzanych przez siebie produktów. W tym roku udało nam się nawiązać współpracę z masarnią Tradycyjne Jadło z Pobiedziska oraz Browarem KOREB z Łaska, co jest dla nas wielkim sukcesem.

Na terenie działania LGD Stowarzyszenie Światowid wytwarza się różnego rodzaju produkty żywnościowe i potrawy charakterystyczne dla tego regionu, których receptury przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Rozwija się też twórczość ludowa. Zarówno produkty żywnościowe, jak i dzieła lokalnych twórców ludowych, charakteryzują się wysoką jakością wynikającą z tradycyjnego sposobu wytwarzania i misternego wykonania. Bardzo często jednak ich produkcja odbywa się sezonowo lub okazjonalnie, na niewielką skalę. Dlatego nie możemy dopuścić do ich zapomnienia i organizujemy targi wiejskie.

 

Wytwarzanie produktów tradycyjnych i lokalnych nie tylko ma istotny wpływ na promocję naszego regionu, ale wspomaga również rozwój obszarów wiejskich terenu działania Stowarzyszenia Światowid - poprzez umożliwienie ich mieszkańcom zarobkowania w ich własnym środowisku. Wspomaga także działania zmierzające do zachowania dziedzictwa kulturowego. Pozwala również na zróżnicowanie działalności na terenach wiejskich oraz zapobiega wyludnianiu się tych obszarów i ich marginalizacji.

 

Zapraszamy wszystkich miłośników wielkopolskich produktów lokalnych i tradycyjnych na targi wiejskie, które w tym roku odbędą się jeszcze:

 13 września 2009 r. na terenie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach w ramach „Pożegnania lata”

25 października 2009 r.  „Jesienny targ wiejski” w „Kostrzyniance” w Kostrzynie