Start Organizacja Rada projektowa Konferencja „Regranting i inne sposoby aktywizowania obywateli w realizacji zadań samorządów terytorialnych"

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Drukuj

 

  • Katowice, 23 marca 2015 r., Hotel Silesian, ul. Szybowcowa 1
  • Kraków, 24 marca 2015 r., Hotel ASPEL, ul. Bratysławska 2
  • Poznań, 26 marca 2015 r., Hotel IOR, ul. Wł. Węgorka 20
  • Gdańsk, 27 marca 2015 r., Hotel Focus, ul. Elbląska 85


 

Celem konferencji jest popularyzacja regrantingu i innych form współpracy samorządów terytorialnych i organizacji pozarządowych, które zwiększają aktywność mieszkańców w realizacji zadań publicznych. Uczestnicy konferencji dowiedzą się co to jest regranting, poznają także model stosowania regrantingu wypracowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, porozmawiają o innych formach współpracy, takich jak budżet obywatelski czy inicjatywa lokalna. Będą mieli możliwość zapoznania się z praktycznymi przykładami i efektami stosowania różnych form współpracy samorządów i organizacji pozarządowych zwiększających aktywność mieszkańców w realizacji zadań publicznych. W konferencji wezmą udział zaproszeni goście, przedstawiciele samorządów terytorialnych, organizacji pozarządowych i eksperci.

Konferencja składa się z trzech części. W pierwszej części, plenarnej, zaproszeni goście przedstawią regranting i inne instrumenty współpracy samorządu i organizacji pozarządowych zwiększających aktywność obywateli. W ramach tej części konferencji przedstawiony zostanie także opracowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce model regrantingu.

Część druga to dwa panele dyskusyjne, jeden poświęcony regrantingowi, drugi innym formom współpracy, takim jak budżet obywatelski i inicjatywa lokalna. Każdy panel obejmować będzie prezentację dobrych przykładów zastosowania tych instrumentów współpracy oraz dyskusję nad korzyściami, wyzwaniami i zagrożeniami związanymi z ich stosowaniem.

Część trzecia, plenarna, obejmować będzie prezentację wyników paneli dyskusyjnych i podsumowanie całości konferencji.

Każdy z uczestników konferencji otrzyma podręcznik stosowania regrantingu oraz inne materiały dotyczące instrumentów współpracy samorządów terytorialnych i organizacji pozarządowych.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

PROGRAM KONFERENCJI [.pdf]

 

Serdecznie zapraszamy!

Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać do 16 marca 2015 r. do godz. 13:00 na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.