UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Turystyka kajakowa to jest to!!! Drukuj

 

 W dniu 11 kwietnia br. w biurze Stowarzyszenia Światowid w Łubowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji zajmującymi się turystyką wodną w powiecie gnieźnieńskim, poznański i wągrowieckim. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Światowid, Stowarzyszenie Dolina Wełny i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek projektu współpracy w ramach osi 4 LEADER pt; „ Turystyczny rozwój regionu poprzez tworzenie szlaków kajakowych”.

Głównym celem projektu jest oznaczenie szlaku kajakowego, postawienie tablic promocyjno-informacyjnych na rzekach Wełna i Mała Wełna oraz wykonanie przewodnika turystycznego Wełny i Małej Wełny. Najważniejszy jest jednak rozwój turystyki kajakowej na tym terenie i zwiększenie atrakcyjności jej wykorzystania poprzez organizowanie licznych spływów.

Na spotkanie do Łubowa zostały zaproszone: Gnieźnieński Klub Turystyki Wodnej PTTK „Horyzont”, Klub Żeglarski „Korsarz” z Kłecka, Stowarzyszenie „Pod żaglami” z Trzemeszna, Piastowskie Towarzystwo-Historyczno Turystyczne z Gniezna, Klub Wioślarski 04 Poznań, PTTK Janowiec Wlkp., Klub Motorowodny „Turbina” z Kłecka oraz Stowarzyszenie Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska w Czerwonak. Gospodarze spotkania Stowarzyszenie Światowid i Stowarzyszenie Dolina Wełny zaprosili organizacje do współpracy w ramach w/w projektu. Ich rola ma polegać na współorganizowaniu na wodach gmin należących do stowarzyszeń tworzących projekt współpracy spływów kajakowych. W ramach projektu zostało zakupionych 30 kajaków, 60 wioseł i 60 kamizelek asekuracyjnych. Sprzęt ten zostanie udostępiony organizacjom w celu zorganizowania jak największej ilości spływów, a co za tym idzie popularyzacji turystyki kajakowej i promocji walorów przyrodniczych terenu na których działają.

Zaproszeni do projektu partnerzy wyrazili chęć i gotowość swoich organizacji do włączenia się w projekt współpracy i organizację spływów kajakowych na akwenach wodnych, na których pływają od lat. Poznając rzeki i jeziora dotąd niepoznane.

Mamy nadzieję, że dzięki włączeniu się tych organizacji w projekt rzeki Wełna i Mała Wełna na nowo zaczną żyć, a turystyka kajakowa stanie się atrakcją turystyczną naszego regionu.