UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Na tropach św. Jakuba Drukuj

 

 Eichstätt (07.03.2012) – w marcowy weekend 15 uczestników z terenu całej Bawarii i Austrii zakończyło z sukcesem szkolenie na przewodników szlaku św. Jakuba. Uczestnicy zapoznawali się w trakcie trójmodułowego weekendowego szkolenia z krajobrazem i kulturą terenów na szlaku św. Jakuba, zadaniami i i oczekiwaniami przewodnika, pierwszą pomocą i wieloma innymi kwestiami.

Moduł środkowy obejmował wspólną całodniową wędrówkę, co było jednocześnie ciekawym doświadczeniem jednostki w grupie. Dominowały kwestie duchowości i jej elementy na jakubowym szlaku. Kurs pokazuje, jak ważny jest szlak w procesie wspólnego wzrastania Europy. Szkolenie jest częścią transnarodowego projektu „Europejskie szlaki św. Jakuba” i jest skierowane do osób zainteresowanych tym tematem ze wszystkich biorących udział w projekcie państw, np.: Szwajcarii, Austrii, Polski, południowego Tyrolu i innych jak również 35 bawarskich LGD-ów jako partnerów projektu.

Przewodnicy jako lokalni eksperci będą mogli zaprezentować swoją ofertę na wspólnej platformie internetowej (www.derpilgerbebleiter.de).

Ze względu na duże zainteresowanie ofertą szkolenia przewodników następne szkolenie zaczyna się w marcu br. w Augsburgu. W tej edycji kursu bierze udział także nasz przedstawiciel, pan Sławomir Kozłowski, koordynator szlaku św. Jakuba z ramienia Stowarzyszenia Światowid. Życzymy mu wielu pozytywnych wrażeń i wytrwałości, która towarzyszyć powinna  każdemu pielgrzymowi.