Start Leader Projekty współpracy Droga św. Jakuba Projekt Leader „Europejskie szlaki św. Jakuba”

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Projekt Leader „Europejskie szlaki św. Jakuba” Drukuj
piątek, 05 listopada 2010 14:04

 

W dniach 28-30 października br. w Freising w Bawarii odbyło się spotkanie dotyczące międzynarodowego projektu współpracy „Europejskie szlaki św. Jakuba”.  Projekt jest realizowany w ramach międzynarodowego projektu współpracy Programu Leader i zaangażowane są w jego realizację Lokalne Grupy Działania z krajów, przez które przebiega Droga św. Jakuba, czyli: Niemcy (koordynator projektu), Polska, Austria, Szwajcaria i Węgry.

 

Głównym celem tego międzynarodowego projektu jest uatrakcyjnienie Szlaku św. Jakuba we wszystkich zaangażowanych w jego realizację krajach, zaktywizowanie ludności zamieszkującej tereny szlaku i generowanie za jego pośrednictwem korzyści ekonomicznych oraz stworzenie infrastruktury i punktów informacyjnych dla pielgrzymów niezależnie od ich narodowości i języka. W ramach projektu ma nastąpić również rozbudowanie istniejącej platformy internetowej, a także  stworzenie linków do partnerów na płaszczyźnie regionalnej i ponadregionalnej. Te i wiele innych spraw związanych ze szlakiem św. Jakuba w Europie były tematem przewodnim trzydniowych obrad w Bawarii.

 

Na spotkaniu Polskę reprezentowali przedstawiciele Lokalnych Grup Działania Stowarzyszenie Światowid w osobie Prezesa Katarzyny Jórgi i Partnerstwo Izerskie w osobie Prezesa Bożeny Mulik. Podczas spotkania Panie zaprezentowały działania podejmowane przez Lokalne Grupy Działania w Polsce dotyczące Drogi św. Jakuba. Podczas wizyty  Bawarii zostało podpisane porozumienie pomiędzy partnerami projektu, w którym Stowarzyszenie Światowid będzie odpowiadać za przetransportowanie (w ramach integracji w kierunku wschodnim) idei projektu na teren Polski (odcinek Mogilno-Zgorzelec) na istniejące tam Lokalne Grupy Działania i organizacje jakubowe. Poza tym do zadań naszego stowarzyszenia będzie należeć nadzór merytoryczny oraz wkład finansowy w tłumaczenie materiałów informacyjnych przygotowanych w ramach tego projektu.

 

Zatem zostało nam powierzone bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie. Jednak mamy nadzieję, że, dzięki włączeniu się naszej Lokalnej Grupy Działania w ten międzynarodowy projekt, uda nam się otworzyć jeszcze bardziej na „Drogę św. Jakuba” w myśl zasady: „Drogi, które łączą”, a wiedza o jej istnieniu na stałe zakorzeni się w świadomości mieszkańców terenu naszego działania.