Start Leader Aktualności Konkurs Szkolnych Filmów Dokumentalnych o Tematyce Historycznej im. Braci Hulewiczów pt. „Wielkie wczoraj w małym kręgu”

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Konkurs Szkolnych Filmów Dokumentalnych o Tematyce Historycznej im. Braci Hulewiczów pt. „Wielkie wczoraj w małym kręgu” Drukuj

 Trwa Konkurs Szkolnych Filmów Dokumentalnych o Tematyce Historycznej im. Braci Hulewiczów pt. „Wielkie wczoraj w małym kręguzorganizowany przez Stowarzyszenie Światowid w Łubowie Gimnazjum w Trzemesznie i przy współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie.   Nasz konkurs został objęty patronatem wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Pana Ryszarda Czarneckiego, patronat naukowy sprawuje natomiast Instytut Historii UAM a patronat medialny TVP Historia oraz miesięcznik „W Sieci Historii”. Patronat nad konkursem objęli także, prezydent Gniezna Pan Tomasz Budasz oraz burmistrz Trzemeszna Pan Krzysztof Dereziński. Fundatorami nagród są również poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Krystyna Łybacka, poseł do Sejmu RP Pan Tadeusz Tomaszewski oraz senator RP Pan Piotr Gruszczyński. Wspiera nas też Wielkopolskie Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie.

Do konkursu zgłosiło się 17 szkół z terenu Wielkopolski. Są to w kategorii gimnazjalnej:Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieleszynie, Zespół Szkół im. M. Jackowskiego we Wronczynie, Gimnazjum im. Rady Europy w Kostrzynie, Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letniskach, Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie, Gimnazjum Stowarzyszenie Rodzice-Dzieciom z Gniezna, Zespół Szkół w Targowej Górce,Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Zdziechowie, Gimnazjum nr 1 im. Zjazdu Gnieźnieńskiego w Gnieźnie, Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu, Gimnazjum w Wilkowyii Gimnazjum w Trzemesznie oraz w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: V Liceum Ogólnokształcące im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Gnieźnie iZespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. Większość ze szkół zgłosiła po kilka zespołów składających się z od 2 do 4 uczniów.    

Obecnie uczniowie przygotowują swoje filmy.  10 szkół, które zgłosiły się jako pierwsze do konkursu otrzymało pomoc w postaci warsztatów z reżyserem i operatorem filmowym panem Rafałem Jerzakiem, autorem zdjęć do filmów takich jak „Zniewolony Poznań 1939-1945”, „Podróż na wschód”, „Śluby rycerskie” czy „Żegnaj DDR! Przez Warszawę ku wolności”. 

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 6 marca.  Gala finałowa będzie miała miejsce 26 marca (czwartek) w Trzemesznie. Miło nam poinformować, że wykład podczas tej uroczystości wygłosi znany historyk prof. Jan Żaryn, redaktor naczelny „W Sieci Historii”.