Start Leader Aktualności Żeby było co grillować, trzeba trochę powędkować

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Żeby było co grillować, trzeba trochę powędkować Drukuj

 

 W sobotę 25 października 2014 roku w centrum miasta, na tzw. Grobli odbyła się impreza rekreacyjno-kulturalna mająca na celu promocje lokalnych walorów przyrodniczych i historycznych oraz podtrzymywanie tradycji sektora rybackiego.

 Gmina Czerniejewo złożyła do Stowarzyszenia Światowid Wniosek o przyznanie pomocy w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007 – 2013, na operację w zakresie małych projektów, który obejmował realizacje cyklicznych imprez kulturalno-rekreacyjnych wzmacniających potencjał trzeciego sektora. Projekt tego przedsięwzięcia nosi nazwę „Żeby było co grillować, trzeba trochę powędkować”.  W ramach projektu odbyły się zawody wędkarskie, które wpisały się
w kalendarz imprez cyklicznych organizowanych w naszej Gminie. Zawodom towarzyszyło wspólne grillowanie, na grillu, który został posadowiony w ramach projektu i będzie służył podczas organizacji kolejnych tego typu imprez. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości życia społeczności lokalnej.

W zawodach wędkarskich wzięło udział 12 uczestników. Połów rozpoczął się o godzinie 8ºº, a zakończył się o godzinie 11ºº. Komisja sędziowska oceniła, iż zawodnicy złowili łącznie 14 ryb. Protokół Komisji sędziowskiej został odczytany przez Przewodniczącego Komisji - Pana Jana Kulpińskiego. Zwycięzcą zawodów został Pan Józef Perek, drugie miejsce zajął Pan Wojciech Feliniak a trzecie Pan Michał Pacanowski.

Nagrodami w zawodach wędkarskich były: fotel wędkarski- za zajęcie pierwszego miejsca, podbierak- za zajęcie drugiego miejsca oraz waga elektroniczna za zajęcie trzeciego miejsca. W/w nagrody zostały współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania “Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”- mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wieksjich na lata 2007-2013.

Nagrody oraz dyplomy zostały wręczone zwycięzcom przez Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo Panią Danutę Grychowską, Prezesa Stowarzyszenia Światowid Pana Zygmunta Nowaczyka oraz Pana Jana Kulpińskiego.

Po wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy imprezy mogli skosztować pieczonych kiełbasek z grilla, które zostały przyrządzone przez Radnych Rady ds. Seniorów.

Agnieszka Moch

Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo