Start Leader Aktualności Od zabawy do sportu w Mieleszynie

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Od zabawy do sportu w Mieleszynie Drukuj

 

 W dniu 26 września 2014 r. odbyły się międzyszkolne zawody sportowe Gminy Mieleszyn dofinansowane przez Stowarzyszenie Światowid. W ten piątkowy poranek na zawody przybyło około 200 uczniów klas 1 - 4 ze szkół podstawowych wraz z opiekunami. Wójt Gminy Mieleszyn Pan Janusz Kamiński przywitał wszystkich "małych sportowców", opiekunów i rodziców, a także przybyłych gości.

Przypomniał wszystkim, że obecne boisko sportowe zostało wyremontowane dzięki funduszom unijnym z programu PROW na lata 2007-2013 osi 4 LEADER za pośrednictwem LGD Stowarzyszenia Światowid. Następnie dokonał oficjalnego otwarcia zawodów i przekazał głos pani Katarzynie Jórga ze Stowarzyszenia Światowid, która zaprosiła wszystkich oficjalnych gości do pierwszego biegu. Goście z chęcią dokonali takiej inauguracji i na starcie stanęli: Wójt Gminy Mieleszyn Pan Janusz Kamiński, Przewodniczący Rady Gminy Mieleszyn Pan Tadeusz Bereźnicki, Radny Gminy Mieleszyn Pan Mariusz Mikołajczak, Sekretarz Gminy Mieleszyn Pan Janusz Sztukowski i oczywiście Pani Katarzyna Jórga. Bieg był wyrównany i wszyscy z uśmiechami na twarzy przy dużym aplauzie i dopingowaniu dzieci zakończyli swe zmagania. Następnie przyszła kolej na dzieci, które startowały w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, bieg na 200 m, bieg na 330 m, skok w dal i rzut piłką w tył oraz sztafecie sprawnościowej. Dodatkowo wszyscy chętni mogli spróbować sił w skakaniu na skakance i rzucie do tarczy. Zmagania odbywały się w podziale na wiek i chłopcy – dziewczęta. W zawodach wzięli uczniowie z trzech szkół podstawowych: z Mieleszyna, Łopienna i Karniszewa. W trakcie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali posiłek regeneracyjny. Na koniec zostały rozdane medale i dyplomy a wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

 

Impreza ta była wspólfinansowana za pośrednictwem naszego stowarzyszenia ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.