Start Leader Aktualności Spartakiada rodzinna w Kostrzynie

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Spartakiada rodzinna w Kostrzynie Drukuj

 W sobotnie popołudnie, 4 października br. w aurze prawdziwej złotej polskiej jesieni na obiektach Orlika w Kostrzynie odbyła się  „Spartakiada rodzinna – sportowe powitanie jesieni”. Impreza ta była wspólfinansowana za pośrednictwem naszego stowarzyszenia ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kilkanaście  minut po godzinie 13 imprezę otworzył burmistrz Paweł Iwański, który powitał przybyłych, życząc im dobrej zabawy przy okazji sportowej rywalizacji.  Każdy z uczestników, po otrzymaniu karty obiegowej  stał się również właścicielem bidonu, czpeczki i przypinki. Dla amatorów rodzinnych zmagań przygotowano szereg konkurencji o charakterze wieloboju, nad przebiegiem których czuwali reprezentanci różnych sportowych środowisk naszego miasta: strzały na bramkę oraz bieg z przeszkodami nadzorowali zawodnicy Walki Kostrzyn, rzuty do kosza odbywały się pod czujnym okiem reprezentantów KS Sokoły Kostrzyn, bieg w tunelu sędziowali przedstawiciele Maratończyka Brzeźno, rzut piłką lekarską toczył się pod opieką UKS Iwa z Iwna, rowerowy tor przeszkód mógł być rozegrany właściwie tylko pod okiem kostrzyńskiej Policji. Indywidualnie rozegrano również pod patronatem Lechii Kostrzyn konkurencję, mającą wyłonić najlepszego technika piłki nożnej, a przedstawiciele TejerinaTennis Club z Glinki Szlacheckiej zaproponowali mini turniej tenisa. Przed rozpoczęciem sportowych zmagań rozgrzewkę wszystkich uczestników poprowadził instruktor Lokomotiv Fitness Club w Kostrzynie Szymon Aumiller.

Najwięcej emocji  wśród rodzin uczestniczących w zawodach budziły chyba: bieg w tunelu, rowerowy tor przeszkód i bieg z przeszkodami. Już w trakcie rozgrywania konkurencji organizatorzy dopuścili możliwość poprawiania uzyskanych  wyników, co jeszcze bardziej pobudziło ducha sportowej rywalizacji. W konsekwencji okazało się, że w przypadku kilku konkurencji przed ostatecznym ogłoszeniem wyników trzeba było przeprowadzić dogrywkę.

A oto końcowa klasyfikacja spartakiady rodzinnej: I miejsce, puchar i tytuł „Najlepszej sportowej rodziny gminy Kostrzyn” dla RODZINY NABIAŁKÓW, II miejsce wywalczyła RODZINA GRUSZKÓW, III miejsce zdobyła RODZINA SZAŁÓW.

W klasyfikacji indywidualnej na najlepszego technika piłki nożnej I miejsce „wykopał” sobie Norbert Gruszka, II miejsce zdobył Michał Gamalczyk, a III miejsce wywalczył Michał Smarzy. Zarówno zwycięskie rodziny oraz indywidualni sportowcy nagrodzeni zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Stary slogan głosi, że ruch to zdrowie, ale… i złodziej energii, dlatego też organizatorzy zadbali, aby wszyscy uczestnicy spartakiady ( i ci bardziej i mniej czynnie uczestniczący w zawodach) mogli zregenerować utracone siły dzięki wielkim, pysznym drożdżówkom i smacznej grochówce, która cieszyła się sporym powodzeniem. 

W przerwie sportowych zmagań czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie pod okiem swoich opiekunek Hanny Mazeli i Danuty Adamskiej  przeprowadzili znakomity pokaz udzielania pierwszej pomocy ( w tym resuscytacji) osobom poszkodowanym. Mali ratownicy wykazali się świetną znajomością tematu. Jak wielkie znaczenie ma umiejętność właściwego niesienia pomocy poszkodowanym przekonał się osobiście jeden z uczniów prezentujących ów pokaz, który nabyte umiejętności wykorzystał, ratując życie własnej mamy.

Podczas spartakiady do akcji wkroczyli też druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie, demonstrujący  gaszenie ognia, który pod koniec imprezy „wybuchł” na polu obok obiektów Orlika.

Nad właściwym przebiegiem imprezy czuwali przez cały czas pracownicy Urzędu Miejskiego w Kostrzynie: Anna Czubak, Martyna Kistowska, Łukasz Kruszona. Sportowe zmagania cały czas na gorąco komentował Piotr Wiśniewski.

Przy okazji organizacji tej imprezy został wydany folder "Kostrzyn na sportowo, historia a teraźniejszość" przedstawiający historię sportu w Kostrzynie, organizacje sportowe działające na terenia naszej gminy i jej potencjał sportowy. Celem wydania folderu jest promocja gminy i zwiększenie jej turystycznej atrakcyjności. Folder jest dostępny w Urzędzie Miejskim w Kostrzynie.