Start Leader Aktualności Rowerem po Gminie Czerniejewo

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Rowerem po Gminie Czerniejewo Drukuj

 

 Stowarzyszenie Oświatowe „Onuphrius” działające przy Zespole Szkół Publicznych w Czerniejewie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Światowid z Łubowa zorganizowało w dniu 4 października 2014 r. rajd rowerowy po gminie Czerniejewo. Trasa rajdu wiodła przez malownicze zakątki ziemi czerniejewskiej przy pięknej i słonecznej pogodzie.

Ponad pięćdziesięciu uczestników rajdu wyruszyło o godz. 10.00 sprzed szkoły w Czerniejewie, przy stacji benzynowej drogą szutrową  wzdłuż pól i lasem, mijając Chatę Michała dojechało do Gospodarstwa Agroturystycznego „Złota Rybka” w Pawłowie. Długość trasy wyniosła 13 km. Większość uczestników to uczniowie z rodzicami oraz turyści indywidualni z Czerniejewa i okolic. Miłą niespodziankę zapewnił nam poprzez swój udział poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej Tadeusz Tomaszewski. Na mecie rajdu organizatorzy przygotowali ciepły posiłek
w postaci kiełbasek przy ognisku, poza tym odbyło się wiele konkursów sprawnościowych (rzut lotką do tarczy, skoki na skakance, strzały do bramki kijem do unihokeja, biegi pod górkę). Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali nagrody rzeczowe. Poza tym każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy dyplom i znaczek rajdowy. Około godz. 14.00 wszyscy uczestnicy udali się w drogę powrotną do Czerniejewa.

 

Rajd rowerowy został dofinansowany przez Stowarzyszenie Światowid z Łubowa ze środków Unii Europejskiej osi 4 Leader PROW 2007-2013, działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.