Start Leader Aktualności Jesienny Ekologiczny Rajd Pieszy po Gminie Czerniejewo

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Jesienny Ekologiczny Rajd Pieszy po Gminie Czerniejewo Drukuj

 

 W dniu 04.10.2014 Towarzystwo Przyjaciół Żydowa wraz ze Stowarzyszeniem Światowid zorganizowało pieszy Jesienny Rajd Ekologiczny .

Autokar  wyruszył punktualnie o godz.  14.00 z parkingu Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie i przewiózł uczestników rajdu w okolice wsi Jezierce gdzie zaplanowano start imprezy.

Pierwszą część imprezy stanowił przemarsz Ścieżką Przyrodniczo-Leśną.  W  towarzystwie Pana leśniczego uczestnicy przemaszerowali wytyczonym szlakiem obserwując po drodze piękny okoliczny krajobraz, ślady dzików, bobrów, mrowiska, paśniki i lizawki dla leśnych zwierząt.  Drugim etapem  rajdu było grzybobranie, które zaplanowano w okolicach wsi Graby. Uczestnicy rozeszli się po okolicznych lasach zbierać grzyby  a na zakończenie wędrówki trafili do wiejskiej świetlicy w Grabach gdzie organizatorzy zaplanowali  poczęstunek, ognisko z kiełbaskami oraz gry i konkursy. Jednym z konkursów był quiz przygotowany przez pana leśniczego  z wiedzy którą posiedli uczestnicy rajdu w trakcie przemarszu Ścieżką Przyrodniczo-Leśną w Jeziercach. Dla najlepszych uczestników quizu organizatorzy przygotowali „ekologiczne” nagrody. W konkursie na najlepszych grzybiarzy  nagrodzono zwycięzców okolicznościowymi  medalami i praktycznymi zestawami grzybiarza.

Rajd pieszy został dofinansowany przez Stowarzyszenie Światowid z Łubowa ze środków Unii Europejskiej osi 4 Leader PROW 2007-2013, działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.