Start Leader Aktualności Rowerem po Gminie Trzemeszno

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Rowerem po Gminie Trzemeszno Drukuj

 

 W dniu 27.09.2014r. odbył się rajd rowerowy w chmurach z nutką westernu, zorganizowany przez Stowarzyszenie pod Żaglami z Trzemeszna. Na starcie zgłosiło się 50 uczestników. Przed wyruszeniem w trasę odbyła się odprawa, na której zapoznano wszystkich uczestników z planem trasy oraz zagadnieniami bezpieczeństwa. Następnie uczestnicy przejeżdżając przez Niewolno, Kruchowo zatrzymali się w Wydartowie, przy zabytkowej kuźni z XIX wieku.

Kolejnym celem rajdu była wieś Duszno, gdzie uczestnicy mogli podziwiać piękny krajobraz z punktu widokowego, który wznosi się na wysokości 167 m n.p.m. Po krótkiej przerwie i omówieniu historii punktu widokowego wszyscy ruszyli w dalszą drogę na metę, czyli do miasteczka Western City znajdującego się w Gozdawie. Tam na wszystkich uczestników czekała ciepła grochówka z kiełbaska i duża porcja atrakcji: przejażdżka bryczką, strzelanie z wiatrówki, zwiedzanie dworku z XIX wieku. Ponadto na hali sportowej zostały rozegrane mecze piłki nożnej miedzy ustalonymi drużynami. Chętni mogli również zagrać w bilard lub tenisa stołowego. Po odpoczynku i wspólnej zabawie uczestnicy  rajdu otrzymali pamiątkowe gadżety i ruszyli w powrotną drogę do Trzemeszna. Droga wiodła Wielkopolską Drogą św. Jakuba.

Po dotarciu na Plac Michała Kosmowskiego w Trzemesznie wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali certyfikat potwierdzający odbycie pielgrzymki na Drodze Świętego Jakuba z Gozdawy do Trzemeszna na polskim odcinku szlaku wiodącego do grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela. W rajdzie rowerowym uczestniczyli mieszkańcy z Trzemeszna, Gniezna i Torunia.
Za uczestnikami rajdu podążał w samochód jako zabezpieczenie trasy rajdu i bezpieczeństwa uczestników.

Rajd rowerowy został dofinansowany przez Stowarzyszenie Światowid z Łubowa ze środków Unii Europejskiej osi 4 Leader PROW 2007-2013, działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.

FILM Z RAJDU - AUTOR DAWID WIELGOLEWSKI

TRASA RAJDU