Start Leader Aktualności Rowerem po Gminie Czerwonak

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Rowerem po Gminie Czerwonak Drukuj

 

 52 osoby jechały w rajdzie rowerowym po gminie Czerwonak, który kończył się na Pikniku Cysterskim przed pałacem w Owińskach. Trzy grupy z Koziegłów, Czerwonaka i Kicina spotkały się chwilę po godzinie 13:00 na parkingu przed Dziewiczą Górą gdzie w tym samym czasie odbywały się zabawy z grami planszowymi. Następnie grupa ruszyła w stronę kamienia pożarzysko, by dalej terenami Puszczy Zielonki dojechać do Maruszki – miejsca nieszczęśliwej miłości.

Grupa ruszyła następnie w stronę zbiorników pożwirowych w Owińskach gdzie wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska Maciej Majchrzak poopowiadał  o wodzie oraz stowarzyszeniu. Po krótkim odpoczynku grupa ruszyła już pod pałac w Owińskach gdzie czekała na wszystkich pyszna gorąca grochówka, kiełbaska z grilla czy pyry z gzikiem przygotowanych przez czerwonackich harcerzy.  Rowerzyści korzystali również z wielu atrakcji, które były na tegorocznym VIII Pikniku Cysterskim.

Rajd rowerowy  był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Działanie 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Europejski Funduszu Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.