Start Leader Aktualności JESIENNY RAJD ROWEROWY PO GMINIE GNIEZNO

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

JESIENNY RAJD ROWEROWY PO GMINIE GNIEZNO Drukuj

 

6 września 2014 roku o godz. 10.00 w piękną, słoneczną pogodę spod Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego  w Szczytnikach Duchownych ruszył Jesienny Rajd Rowerowy po Gminie Gniezno pod patronatem honorowym Wójta Gminy Gniezno Włodzimierza Lemana. Rajd zorganizowało Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej Siedlisko w Lubochni, Stowarzyszenie Światowid z  Łubowa oraz Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Szczytnikach Duchownych.

Komandor Rajdu , Wojciech Brykczyński, przygotował dwie trasy – dłuższą licząca ok. 20 km  i krótszą 8 kilometrową .

Trasa krótsza rajdu wiodła ze Szczytnik Duchownych przez Lubochnię, Kujawki do wsi Kalina.

Trasa dłuższa prowadziła przez Kędzierzyn, Nową Wieś Niechanowską, Piaski, Ćwierdzin, Krzyżówkę, Kujawki, Kalinę .

Organizatorzy zapewnili dwa wozy serwisowe, które towarzyszyły rowerzystom podczas całego rajdu oraz pomoc medyczną, którą zagwarantowali harcerze z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Gniezno. W celu zwiększenia bezpieczeństwa  uczestników rajdu, szczególnie młodszych rowerzystów, krótszą trasę eskortował wóz policyjny. Opiekunami na rajdzie byli nauczyciele ZSG w Szczytnikach Duchownych oraz członkowie Stowarzyszenia Siedlisko.

W rajdzie wzięło udział 157 osób – uczniowie  miejscowej szkoły, rodzice oraz mieszkańcy Gniezna i Gminy Gniezno.           

Na miejscu mety w „Stajni Kalina”  na zmęczonych turystów czekał smaczny  posiłek przygotowany przez gospodarzy . Na stoły podano chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem , zupę ogórkową i kiełbaski z rusztu oraz na deser ciasteczka. Po obfitym posiłku na uczestników czekały dodatkowe atrakcje . Przygotowano min. konkursy o charakterze sprawnościowo – rekreacyjnym.  Na dziesięciu stanowiskach  młodzież  i dorośli mogli zmagać się w zawodach indywidualnych jak i zespołowych . Dodatkowo dzieci mogły przejechać się na kucykach , które udostępnił właściciel Stajni Arkadiusz Dietrich oraz poskakać na trampolinie. Po zakończeniu konkursów rozdano nagrody zwycięzcom jak i nagrody pocieszenia  wszystkim uczestnikom gier i zabaw. Rowerzystów odwiedziła także ekipa TV Gniezno, która nagrała relację z Rajdu.  Po odpoczynku   rowerzyści  udali się do Szczytnik Duchownych.

Rajd  przebiegał w  miłej i przyjacielskiej atmosferze. Już po raz kolejny całe rodziny aktywnie wypoczywały z innymi rowerzystami. Ok. godz. 15.30 wszyscy bezpiecznie oraz szczęśliwie wrócili do swoich domów.

Rajd rowerowy  był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Działanie 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Europejski Funduszu Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

http://tv.gniezno.pl/artykuly/czytaj/3792/rajd_po_gminie_gniezno.html