Start Leader Aktualności TANECZNE POWITANIE LATA – CAŁY KOSTRZYN TAŃCZY

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

TANECZNE POWITANIE LATA – CAŁY KOSTRZYN TAŃCZY Drukuj

 

 21 czerwca w tanecznych rytmach kostrzyniacy witali lato. Wszystko zaczęło się w południe na kostrzyńskim rynku, gdzie pod okiem instruktorów szkoły tańca Born tu Dance opracowywały układy taneczne reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Kostrzyn. 10-osobowe grupy uczniów zostały wyłonione podczas festynów organizowanych w szkołach już od połowy maja przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Można powiedzieć, że Rynek w Kostrzynie na kilka godzin zamienił się w wielką taneczną salę.

Uczestnicy imprezy wyruszyli w barwnym korowodzie na plac przy ul. Estkowskiego, gdzie na estradzie kontynuowano taneczne święto. Najpierw w trzech różnych układach zaprezentowały się dziewczyny z grupy Dreems Golden, działającej w Gimnazjum im. Rady Europy w Kostrzynie pod okiem p. Patrycji Tojek. Następnie rozgrzewkę przed tańcem poprowadziła Jolanta Wysocka, instruktor aerobicu i nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Iwnie. W wreszcie sceną zawładnęły dzieciaki uczestniczące w turnieju tanecznym szkół. Turniej rozgrywany w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów poprowadził instruktor tańca Damian Jackowiak. Uczestników turnieju oceniało jury: Paulina Smaś, Michał Imański i Katarzyna Zielińska, którzy sami też pokazali, co potrafią. Ostatecznie taneczne zmagania uczniów zakończyły się następująco: w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła formacja taneczna Szkoły Podstawowej w Iwnie, II miejsce jury przyznało uczniom ze Szkoły Podstawowej w Kostrzynie, III miejsce przypadło w udziale tancerzom ze Szkoły Podstawowej w Czerlejnie. Natomiast wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjna okazała się formacja taneczna z kostrzyńskiego gimnazjum. Na miejscu II znalazło się Gimnazjum w Brzeźnie, a III miejsce wytańczyli sobie uczniowie iwieńskiego gimnazjum.

Impreza „Tanecznei powitanie lata - cały Kostrzyn tańczy” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader Działanie 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi