Start Leader Aktualności W Gminie Nekla wakacje rozpoczęto na sportowo

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

W Gminie Nekla wakacje rozpoczęto na sportowo Drukuj

 

 I Nekielski Bieg do Lata otworzył 28 czerwca br. cykl imprez pod nazwą „Rozpocznij wakacje z gminą Nekla na sportowo”.  Bieg był zorganizowany po raz pierwszy.  Trasa przebiegała ulicami Nekli i Starczanowa. Do pokonania biegacze mieli 10 km. Uczestnicy trasę oceniali jako urozmaiconą, miejscami trudną, ale przyjemną.

Był i asfalt i droga gruntowa i podbiegi pod górkę. Miłe było to, że także mieszkańcy kibicowali na trasie – mówi ocenia biegacz z Nekli. Bieg ukończyło 311 biegaczy. Na starcie stawiły się osoby z całej Polski, ale najwięcej było mieszkańców Wielkopolski. Cieszy nas, że w biegu licznie wzięli udział mieszkańcy naszej gminy  - podsumowuje bieg burmistrz Karol Balicki. W sumie wystartowało 52 mieszkańców gminy Nekla.   Dla młodszych i nie tylko, dwie godziny później wystartował bieg familijny  propagujący aktywny styl życia wśród mieszkańców. Wzięło w nim udział ok. 200 osób. Wszyscy otrzymali medale.

W ramach imprezy odbył się także II turniej szachowy „Przy fontannie” oraz turniej plażowej piłki siatkowej. Organizatorami imprezy byli: Gmina Nekla, Stowarzyszenie Światowid oraz Nekielski Ośrodek Kultury.

Anna Mantorska

Wyniki I Nekielskiego Biegu do Lata

Klasyfikacja generalna:

1. Anton Potocki, Ukraina, rocznik 1984, czas netto: 31 min. 36 s.

2. Vołodymyn Timaszow, Ukraina, rocznik 1981, czas: 32 min. 9 s.

3. Yuriy Blehoolir, Ukraina, rocznik 1981, czas: 32 min 11. s.

 

Wyniki – kobiety:

1. Volha Mazuronak, Białoruś, rocznik 1989, 19. miejsce w klasyfikacji generalnej, czas: 38 min 49 s.

2. Wioletta Paduszyńska, Polska, rocznik 1985, 20. miejsce, czas: 39 min 06

3. Oksana Meltsayewa, Białoruś, rocznik 1975, 26 miejsce, czas: 40 min 6 s.

 

Wyniki mieszkańców gminy Nekla – mężczyźni:

1. Tomasz Kramski, rocznik 1974, 15. miejsce, czas netto: 37 min 8 s.

2. Grzegorz Kujawa , rocznik 1976, 25. miejsce, czas netto: 40 min 3 s.

3. Bartosz Konieczka, rocznik 1977, 26. miejsce, czas netto: 40 min. 35 s.

 

Wyniki mieszkańców gminy Nekla – kobiety:

1. Julia Matuszewska, rocznik 1990, 97. miejsce, czas netto: 47 min. 35 s.

2. Angelina Pelczyńska,  rocznik 1974, 157. miejsce, czas netto: 50 min. 17 s.

3. Izabela Bandosz, rocznik 1979, 162. miejsce, czas netto: 50 min. 15. S

 


II Letni Turniej Szachowy

„Przy fontannie”

 

W sobotę 28 czerwca, odbył się drugi turniej na placu przy fontannie. Wzięło w nim udział 54 szachistów z  Poznania, Kórnika, Kostrzyna Wlkp., Gniezna, Wrześni, Kalisza, Konina i Nekli. Rozegrano 5 rund tempem 15 minut na partię dla zawodnika w trzech grupach : do lat 10, do lat 15 i open.

W grupie do lat 10 Michał Mendzelewski  wywalczył trzecie miejsce i puchar. Bartłomiej Brzychcy zajął  miejsce piąte, Paweł Wróbel dziewiąte , Wojtek Mendzelewski był dziesiąty.

W grupie do lat 15 Weronika Dębska zajęła szóste  miejsce, Adam Tylski dziewiąte  a  Anna Gruszczyńska dziesiąte.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, poczęstunek i napoje a  najlepsi w swoich grupach puchary.  Wszyscy najmłodsi szachiści otrzymali złote medale za udział.

Iwona Koralewska

Turniej plażowej piłki siatkowej

W ramach festynu „Rozpocznij wakacje z Gminą Nekla na sportowo”  28 czerwca 2014  odbył się turniej plażowej piłki siatkowej. Turniej był otwarty dla wszystkich więc każdy kto miał ochotę spróbować swoich sił na piaszczystym boisku mógł wziąć w nim udział. Tego dnia pogoda dopisała i o godzinie 9 na boisku przy ul. Zawodzie stawiło się 7 par:

Waldemar Solecki/Mariusz Solecki

Dariusz Budasz/Dariusz Świątek

Adam Andrzejewski/Damian Nikodem

Błażej Piasecki/Jakub Lipowczyk

Jakub Gruszczyński/Kuba Brzychcy

Karol Kowalski/Grzegorz Płóciennik

Marcin Wlazik/Przemek Lisiecki

Turniej rozegrano zgodnie z zasadami systemu brazylijskiego. Każdy mecz kończył się dwoma wygranymi setami. Para która przegrała dwa mecze odpadała z rozgrywek. Każdy z meczy był wyrównany, a każda z par walczyła o to by jak najdłużej brać udział w zawodach. Najwięcej emocji przyniosły mecze gdzie toczyła się walka o miejsca na podium. W meczu o  trzecie miejsce zagrali: Dariusz Budasz i Dariusz Świątek kontra Błażej Piasecki w parze z Jakubem Lipowczykiem. Mecz był bardzo zacięty. Ostateczny wynik przyniósł trzeci set, który wyłonił zwycięzców: Dariusza Budasza i Dariusza Świątka. Niemniej wrażeń dostarczył mecz o najwyższe miejsce na podium. Bój o zwycięstwo stoczyli: duet Mariusz Solecki, Waldemar Solecki kontra Marcin Wlazik w parze z Przemkiem Lisieckim. Podobnie jak w meczu o trzecie miejsce o ostatecznym wyniku zadecydował trzeci set. Po wyrównanej walce zwycięstwo w turnieju wywalczyła para Marcin Wlazik i Przemek Lisiecki. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium zostali nagrodzeni pucharami, ufundowanymi przez organizatorów.

Wszystkim osobom zaangażowanym  w organizację turnieju dziękujemy za pomoc, a uczestnikom za aktywny udział w rozgrywkach. Organizatorzy zapowiadają, że to nie był jedyny turniej plażowej piłki siatkowej tego lata więc już teraz zapraszamy na kolejne edycje.

Joanna Płóciennik

Impreza „Rozpocznij wakacje z Gminą Nekla na sportowo” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader Działanie 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi