Start Leader Aktualności Rajd pieszy po Gminie Kiszkowo za nami!

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Rajd pieszy po Gminie Kiszkowo za nami! Drukuj

 

 

 Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Kulturalne „Słoneczny Promyk” Kiszkowo wraz ze Stowarzyszeniem Światowid w Łubowie zorganizowało „Rajd pieszy po gminie Kiszkowo”. Dnia 16 maja 2014 roku, Rajd pieszy przebiegał po wyznaczonej wcześniej trasie z miejscowości Kiszkowo do Łagiewnik Kościelnych.  Uczestnikami rajdu byli członkowie Stowarzyszenia  Rehabilitacyjno-Kulturalnego „Słoneczny Promyk” Kiszkowo i  mieszkańcy gminy Kiszkowo.

Orientacyjna trasa rajdu wynosiła ok. 9 km. Rajd  rozpoczął się zbiórką uczestników o godz. 13:00 na parkingu Hali Widowiskowo-Sportowej w Kiszkowie przy ulicy Polnej 33. Uczestników rajdu powitała  Renata Domagalska prezes Stowarzyszenia, omówiła krótko program rajdu, następnie przedstawiła przewodnika rajdu, którym był Bartosz Krąkowski, pracownik referatu rolnictwa w Urzędzie Gminy Kiszkowo, jednocześnie wolontariusz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Następnie uczestnicy rajdu wraz z opiekunami wyruszyli z parkingu, ulicami Polną i Pobiedziską w kierunku Gniezna, dalej drogą nr 197 (ok.1km), po czym za skrzyżowaniem z drogą asfaltową (kierunek Brudzewko), skręcili w lewo i zatrzymali się przy wieży widokowej, przy głównym wejściu na teren Kiszkowskich Stawów.
Przystanek przy wieży był dobrym momentem na przedstawienie przez przewodnika historii powstania  ostoi przyrody „Stawy Kiszkowskie”. Po chwili odpoczynku rajd wyruszył w dalszą trasę, w kierunku Brudzewka, okolic Rybna Wielkiego, Myszek i dalej do Łagiewnik Kościelnych. Przez cały czas uczestnicy rajdu mogli obserwować m.in. ptactwo wodne zamieszkujące malownicze tereny Kiszkowskich Stawów. W samych zaś Łagiewnikach Kościelnych do uczestników rajdu dołączył wójt gminy Kiszkowo Tadeusz Bąkowski, który razem z uczestnikami przeszedł trasę rajdu do końca. Uczestnicy rajdu następnie przeszli przez teren „miejscowego parku”, obok dworu  i wyspy z tzw. lodownią, o których to miejscach w barwny sposób opowiedziała mieszkanka Łagiewnik Kościelnych uczestniczka rajdu Maria Antkowiak.
Następnie uczestnicy udali się na teren obok  drewnianego  kościoła  pw. Bożego Ciała po czym przeszli na teren miejscowej szkoły podstawowej, gdzie to na uczestników rajdu czekał gospodarz, dyrektor Andrzej Szprywa.  Rajd pieszy właśnie w tym miejscu osiągnął swą metę. Uczestnicy rajdu zwiedzili jeszcze Izbę Pamięci i Tradycji Gminy Kiszkowo oraz wystawę sprzętu rolniczego, o których to w bardzo merytoryczny sposób opowiadał przewodnik Andrzej Szprywa. Po zwiedzeniu Izby i wystawy sprzętu rolniczego przyszedł czas na wspólny posiłek i zakończenie rajdu. Przygotowane przez gospodarza terenu ognisko było nie lada atrakcją, uczestnicy mogli sami sobie smażyć kiełbaski i przypomnieć czasy biwakowania. Posileni pieczonymi kiełbaskami i kawie z termosu, uczestnicy śpiewali piosenki biesiadne przy ognisku oraz dzielili się wrażeniami z rajdu.
O godzinie 18 miało miejsce podziękowanie uczestnikom rajdu ze strony prezes Stowarzyszenia Renaty Domagalskiej i oficjalne zakończenie rajdu.

Renata Domagalska
Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Kulturalne "Słoneczny Promyk" Kiszkowo

 

Rajd pieszy po Gminie Kiszkowo został dofiansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja, w ramach osi 4 Leader PROW 2007-2013, Europejski Fundusz Rolnyna rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie