Start Leader Aktualności Szkolenie "Wybór a wdrażanie - analiza skuteczności oddziaływania projektów na rozwój i realizację strategii"

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Szkolenie "Wybór a wdrażanie - analiza skuteczności oddziaływania projektów na rozwój i realizację strategii" Drukuj

 

 W dniach 09-10 kwietnia br.  odbyło się  dla przedstawicieli samorządów terytorialnych, członków Rady Projektowej, Zarządu i pracowników LGD Stowarzyszenia Światowid szkolenie "Wybór a wdrażanie - analiza skuteczności oddziaływania projektów na rozwój i realizację strategii". Szkolenie polegało na zapoznaniu się zaproszonych osób ze zrealizowanymi projektami ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozowju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju:

 

 

- Odnowa i rozwój wsi,

- Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw,

- Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej,

- Małe projekty.

 

            Członkowie Rady Projektowej, Zarząd i pracownicy Stowarzyszenia Światowid oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z terenu działania LGD Stowarzyszenie Światowid, pierwszego dnia zapoznali się z zrealizowanymi projektami na terenie Gmin Czerwonak, Kiszkowo, Mieleszyn, Trzemeszno oraz Witkowo. Objazd zakończył się szkoleniem teoretycznym w Stanicy Harcerskiej w Gaju. Drugiego dnia zostały odwiedzone Gminy Witkowo, Niechanowo, Czerniejewo, Nekla oraz Kostrzyn.

Dzięki takiej formie szkolenia możliwe było zapoznanie się z efektami operacji zrealizowanych ze środków zewnętrznych rozdysponowanych przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Światowid, m. in. na plażę w Owińskach, ośrodek konferencyjno-wypoczynkowy w Łubowiczkach, Izbę Tradycji w Łagiewnikach Kościelnych, obelisk upamiętniający Marszałka Wojciecha Trąmpczyńskiego w Dębłowie, boiska sportowe w Kruchowie, ścieżkę zdrowia oraz domki wypoczynkowe w Skorzęcinie, place zabaw na terenie Gminy Niechanowo, odnowioną ulicę Pałacową w Czerniejewie, plac zabaw i miejsce rekreacji "Cztery pory roku" w Nekli a także świetlicę wiejską w Drzązgowie, gdzie uczestnicy szkolenia mogli zapoznać się z prowadzonymi Warsztatami Terapii Zajęciowej i ich uczestnikami.

 

Szkolenie finansowane jest w ramach działania 4.31 „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja” osi 4 Leader program PROW 2007-2013, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestujący w obszary wiejskiej.