Start Leader Aktualności Spotkanie z historią w Niechanowie

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Spotkanie z historią w Niechanowie Drukuj

 

Obchody Dni Niechanowa zainicjowane zostały IX Pieszym Rajdem po Ziemi Niechanowskiej. Jak co roku organizatorem imprezy jest Zespół Szkół w Niechanowie, tym razem wspólnie ze Stowarzyszeniem Rodziców Ziemi Niechanowskiej. Tegoroczny rajd odbył się 18.05.2013r. Wzięli w nim  udział uczniowie ze szkół w Jarząbkowie, Niechanowie, maluchy z Przedszkola „Kajtek” oraz uczestnicy OSiW OHP w Niechanowie. Przebieg tegorocznego rajdu miał nieco innych charakter. Uczestnicy z Zespołu Szkół wzięli udział w tzw. questach niechanowskich, rymowanych zagadkach, które dotyczyły najbardziej charakterystycznych miejsc w Niechanowie. Po odgadnięciu brakujących wyrazów w rymowankach, należało ułożyć hasło. Wszystkie drużyny doskonale poradziły sobie z zadaniem. Podobnie pozostałe ekipy rajdowe, które wędrowały wyznaczonymi trasami „różanej gminy”, wykonując rozmaite zadania m.in. rozwiązanie krzyżówki, przetłumaczenie tekstu w gwarze poznańskiej, udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące historii i tradycji naszej gminy, zaśpiewanie piosenki na dowolną melodię.  Na mecie , w parku przy pałacu w Niechanowie, na uczestników gry dydaktycznej i rajdu czekały ukryte skarby.

Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej i p. Grażyny Kozaneckiej udało się pozyskać na ten cel środki z  Programu Leader działanie 4.31 Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania nabywanie umiejętności i aktywizacja, PROW2007-2013 reprezentowanym przez Stowarzyszenie Światowid w Łubowie. Dzięki tej inicjatywie zorganizowano dla ok. 70. uczestników rajdu spotkanie z historią regionu, którą przestawił niezastąpiony regionalista Pan Jan Kozanecki, po czym wszyscy zostali zaproszeni na ognisko z kiełbaskami.

W komitecie organizacyjnym rajdu znaleźli się:

 Komandor  rajdu i autorka questów: Elżbieta Rzepecka –Roszak

Organizator: Grażyna Kozanecka- przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej

Współorganizatorzy: Małgorzata Wojciechowska, Róża Grabowska

Opiekunowie ze wszystkich placówek oświatowych niechanowskiej gminy.

Podczas biesiadowania zaszczycił nas swoją obecnością prezes Stowarzyszenia Światowid Pan Zygmunt Nowaczyk, który przywiózł również drobne upominki.

Następnie zostały wręczone podziękowania dla uczestników, opiekunów, organizatorów i gości.

Gorące słowa podziękowań popłynęły w stronę Organizatorów rajdu, opiekunów,  kierownictwa Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie oraz Pań ze Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej: Beaty Prusinowskiej, Justyny Łyskawy, Sylwii Chudej.

Grażyna Kozanecka