Start Leader Aktualności Rowerem po Gminie Mieleszyn i Kłecko

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Rowerem po Gminie Mieleszyn i Kłecko Drukuj

 

 26 maja 2012 roku o godz. 11.15 spod Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Karniszewie ruszył rajd rowerowy zorganizowany przez Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie oraz Stowarzyszenie Światowid w Łubowie.

            W rajdzie wzięło udział 50 osób – uczniowie  miejscowej szkoły, rodzice i jedna babcia. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali od organizatorów specjalne, odblaskowe kamizelki. Opiekunami na rajdzie byli studenci z Gniezna: Arkadiusz Zaremba i Justyn Tubacki, instruktorka harcerstwa i nauczycielka – Ewelina Tubacka  oraz nauczycielka Beata Zielińska – Tubacka.

Trasa rajdu wiodła z Karniszewa przez Sokolniki, Świątniki Małe, Przysiekę, Mieleszyn do Borzątwi. W Borzątwi na zmęczonych turystów czekał smaczny  posiłek i losowanie nagród. Po odpoczynku na Campingu w Borzątwi rowerzyści leśnymi ścieżkami udali się pod Kłecko. Podczas pokonywania leśnej trasy, ogromnym przeżyciem dla młodszych turystów rowerowych było przejście przez mostek nad Małą Wełną, która w tym roku ma duży poziom wody. Po dotarciu na  plażę  nad  jeziorem Kłeckim  rowerzyści uczestniczyli w I Piastowskim Festiwalu Wodnym.

Rajd rowerowy był udany - panowała miła, przyjacielska atmosfera, dopisała pogoda i wszyscy bezpiecznie oraz szczęśliwie wrócili do swoich domów.

Beta Zielińska - Tubacka
Polski Klub Ekologiczny
Koło w Gnieźnie

 

RAJD ROWEROWY W KŁECKU

W sobotę 26 maja 2012 o godzinie 1100   spod neogotyckiej budowli kościoła św. Jerzego i św. Jadwigi wyruszył rajd rowerowy, w którym udział wzięło siedemdziesięciu siedmiu miłośników czynnego wypoczynku. Przed wyjazdem wręczyłem członkom rodzin, opiekunom i niektórym uczestnikom pięćdziesiąt kamizelek odblaskowych ufundowanych przez organizatorów. Pośród zwolenników turystyki rowerowej najliczniejszą grupę stanowiły Panie w wieku emerytalnym; uczniowie Ośrodka Szkolno Wychowawczego oraz Szkoły Podstawowej w Kłecku wraz z nauczycielami i opiekunami; brali też udział rodzice z dziećmi, a także z najmłodszymi w specjalnych siedliskach, nie zabrakło także amatorów jazdy rowerowej obojga płci.</p> <p> Celem rajdu był bezpośredni kontakt z-czystą-naturą i integracja mieszkańców nie tylko z miasteczka-Kłecka; poznanie prawdy o moście wzniesionym nad Małą Wełną, którego bronili mieszkańcy Biskupic w dniu 9 września 1939 i jakie ponieśli za to konsekwencje; przybliżenie legendy o największym w gminie Mieleszyn głazie narzutowym „Tarcza Olbrzyma” oraz o okoliczności w jakich trafił do ewidencji zabytków staraniem miłośnika przyrody Krzysztofa Gronikowskiego pracownika Urzędu Gminy Kłecko.

Dłuższy postój miał miejsce w Borzątwi, gdzie nastąpiło spotkanie z komandorem  Rajdu Andrzejem Kaczmarkiem i pozostałymi organizatorami  oraz uczestnikami przygody na dwóch kółkach. Camping był miejscem, w którym spożyliśmy  posiłek regeneracyjny,  -wszystkim wyjątkowo smakował-, a następnie wzięliśmy udział w losowaniu nagród. Później pod przewodnictwem komandora przyjechaliśmy na „Piastowski festiwal wodny” gdzie miało miejsce zakończenia Rajdu.
Następnie   indywidualnie około 14.30 każdy udał się do domu po przejechaniu trasy  22 km, aby móc ponownie powrócić i uczestniczyć w dalszych występach artystycznych i pokazach.
Pragnę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w obsługę Rajdu i pozostałym za aktywne uczestnictwo.

Eugeniusz Kołodziejski

Rajdy rowerowe były sfinansowane ze środków osi 4 Leader PROW 2007-2013
w ramach działa 4.31 Funkcjonowanie loklanej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja,
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
"Europa inwestująca w obszary wiejskie

Zdjęcia: Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie