Start Leader Aktualności Turecko-polskie spotkanie w Łubowie

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Turecko-polskie spotkanie w Łubowie Drukuj

  W dniu 25 października br. gościliśmy w naszym biurze dlegację z Turcji. Dziewięciu pracowników instytucji ARDSI - Agriculture and Rural Development Support Institution. Instytucja ta jest odpowiednikiem polskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która wdraża w Turcji Program IPARD 2007-2013 - program rozwoju terenów wiejskich. Celem wizyty było uzyskanie informacji o tym jak Stowarzyszenie Światowid realizuje unijny Program LEADER. 

 

Prezes stowarzyszenia Katarzyna Jórga zaprezentowała przybyłym gościom jak krok po kroku był wdrażany Program Leader na teren naszego działania. Od 2005 roku Schematu I, po Schemat II Leader + i właściwego Leader'a, obecnie realizowanego przez stowarzyszenie od 2009 roku. Największe zainteresowanie przybyłych gości wzbudził podział administracyjny naszego kraju oraz sposób Wdrażania lokalnej strategii rozwoju, ogłaszanie naborów na działania dla rolników, mikroprzedsiębiorców, gmin na odnowę miejscowości oraz na tzw. "małe granty".  Grupa była bardzo zainteresowana stroną administracyjną programu Leader, gdyż obecnie jest on wdrażany w Turcji. Mieli bardzo dużo pytań na jego temat: jak działa i jakie są jego efekty i rezultaty wdrażania w Polsce.

Goście mogli posmakować naszych lokalnych produktów: serów kozich, dżemów z dyni i czereśni, miodu oraz placka drożdżowego. Po spotkaniu delegacja udała się na obfity posiełek do Restauracji "Młyn na prowincji" w Lednogórze.