Start Leader Aktualności Szkoła Liderek Rozwoju Lokalnego - część I

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Szkoła Liderek Rozwoju Lokalnego - część I Drukuj

 

 W dniach 16-17 września br. w Ośrodku Integracji Europejskiej w Rokosowie odbyła się Szkoła Liderek Rozwoju Lokalnego. Szkolenie było zorganizowane przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wzięło w nim udział 20 aktywnych kobiet z terenu naszego działania.

 

Pierwszy dzień szkolenia dotyczył liderowania jako działania, nie stanowiska. Trenerka -  Anna Serbin uczyła nasze liderki inspirującego przywództwa. Zajęcia miały charakter warsztatów, co jeszcze bardziej uatrakcyjniło szkolenie i sprawiło, że czas bardzo szybko mijał.

Po zajęciach warsztatowych na spotkanie przybyła Izabella Szablewska – prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych INGA. Zaprezentowała działalność jej stowarzyszenia i swoją osobę – aktywną liderkę, która osiągnęła bardzo wiele w swoim środowisku lokalnym.

Pierwszy dzień szkolenia zakończył się spotkaniem z Barbarą Karkosz – wizażystką i kosmetyczką, prowadzącą swój salon w Rawiczu. Głównym celem spotkania było poznanie typu swojej urody i dopasowanie do niej kolorów stroju. Pani wizażystka przekazała kilka istotnych rad tworzenia wizerunku liderki. Można było zaciągnąć informacji na temat makijażu, pielęgnacji skóry itp. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród Pań i zakończyły się późnym wieczorem.

Drugi dzień szkolenia to warsztaty z komunikacji werbalnej i niewerbalnej, szkodliwe zwroty w komunikacji, kod językowy, style komunikacji – autodiagnoza.

Przez te dwa dni uczestniczki szkolenia wymieniły się doświadczeniami ze swojej działalności jako liderki, zainspirowały się do dalszego działania. Był to czas tylko dla nich i sądząc po uśmiechniętych twarzach na zakończenie, na pewno nie był czasem straconym.

Druga część szkoły Liderek Rozwoju Lokalnego odbędzie się 13-14 października br. również w Pałacu w Rokosowie.