Start Leader Aktualności Targi AGROTRAVEL w Kielcach

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Targi AGROTRAVEL w Kielcach Drukuj
poniedziałek, 20 kwietnia 2009 14:02

 

Stowarzyszeni Światowid jako Lokalna Grupa Działania została zaproszona przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, jako jedna z najlepszych LGD z Wielkopolski na I Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach w dniach 17-19.04.2009 r.

Celem tragów była promocja turystyki jako szansy rozwoju obszarów wiejskich. Była to pierwsza w kraju wyspecjalizowana impreza targowa pod kątem agroturystyki, turystyki wiejskiej i produktu regionalnego. Poszczególne województwa zaprezentowały swoje najciekawsze produkty agroturystyczne. Targi okazały się doskonałą platformą wymiany doświadczeń organizacji pozarządowych wspierających rozwój turystyki wsi. Dały możliwość prezentacji oferty szerokiemu gronu odbiorców.

Stowarzyszenie Światowid podczas Tragów zaprezentowało swoją działalność na stoisku wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolską Organizacją Turystyczną oraz LGD “Gościnna Wielkopolska”. Stoisko Stowarzyszenia podczas Targów spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Podczas Targów pracownicy Stowarzyszenia uczestniczyli w warsztatach “Wsparcie turystyki na obszarach wiejskich” oraz wyjeździe studyjnym do Gospodarstwa Agroturystycznego Agro Klub w Miniowie, gdzie zwiedzili gospodarstwo i hodowlę dzikich zwierząt (jeleni, danieli, alpaka, szopów, kucyków, lam).

Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach II i III Schemtau Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz ze środków Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Ministerstwa Sportu i Turystyki.