Start Leader Aktualności Stowarzyszenie Światowid na Targach Gmina 2009

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Stowarzyszenie Światowid na Targach Gmina 2009 Drukuj
piątek, 27 listopada 2009 11:35

 

W dniach 24-25 listopada br. Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Światowid na zaproszenie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, uczestniczyła w Targach Gmina 2009, które odbywały się na terenie  Międzynarodowych Tragów Poznańskich.

 

Podczas pierwszej edycji targów GMINA nie zabrakło prezentacji najnowocześniejszych rozwiązań dla gmin, miast i regionów. Wystawcy przedstawiali produkty i usługi z zakresu kształtowania przestrzeni urbanistycznej, infrastruktury technicznej (budowa ulic, chodników, parkingów oraz architektura krajobrazu), infrastruktury społecznej, z uwzględnieniem rozwiązań przyjaznych osobom niepełnosprawnym oraz informatyzacji jednostek administracyjnych i instytucji publicznych. Podczas Tragów swoją działalności również mogły zaprezentować Lokalne Grupy Działania z Wielkopolski. Targi GMINA oraz odbywający sie w ich ramach Salon Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD, obok ekspozycji wystawców, w swojej ofercie posiadają FORUM SAMORZĄDOWO-BIZNESOWE - cykl wykładów i prelekcji, objęty honorowym patronatem Ministra Rozwoju Regionalnego. Spotkania z ekspertami dotyczyły m.in. następujących bloków tematycznych:

  • Partnerstwo Publiczno-Prywatne
  • Inwestycje w samorządach
  • Architektura i planowanie przestrzenne
  • Rozwój obszarów wiejskich
  • Informatyka w administracji i instytucjach publicznych

„Targi GMINA 2009 to najnowsza propozycja Międzynarodowych Targów Poznańskich. To projekt, którego oferta adresowana jest do samorządów terytorialnych, stowarzyszeń oraz organizacji odpowiedzialnych za kształtowanie i rozwój polskich regionów, miast i wsi. To także inspiracja dla wprowadzenia rozwiązań zmierzających do polepszenia jakości życia lokalnych społeczności. Mamy nadzieję, że wydarzenie to na stałe zagości w kalendarzu targów, stając się miejscem spotkań, wymiany opinii, doświadczeń oraz pomysłów, zmierzających do rozwoju najbardziej newralgicznych sfer życia lokalnych społeczności.” - mówi Violetta Pastwa - Dyrektor Projektu.