Start Leader Aktualności Młodzież z Trzemeszna na Obozie Innowacji w Danii - 2010

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Młodzież z Trzemeszna na Obozie Innowacji w Danii - 2010 Drukuj
środa, 27 października 2010 11:46

 

W dniach od 10 do 15 października grupa 6 uczniów z Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie wraz z opiekunem uczestniczyła w Obozie Innowacji w Kalundborg w Danii. Prócz młodzieży z Trzemeszna w obozie uczestniczyli uczniowie ze szkół średnich w Atlancie (USA),  Flora (Norwegia), Luster (Norwegia), Ange  (Szwecja), Herrljunga (Szwecja) oraz gospodarze z gimnazjum Kalundborgu.

 

Celem obozu było zapoznanie uczniów z procesem innowacji.  Uczestników podzielono na kilka grup tak aby w każdej grupie znajdowały się osoby różnych narodowości.  Następnie grupy zwiedzały gospodarstwa rolne, gabinety odnowy biologicznej, małe firmy i na podstawie wizyt miały za zadanie wymyślić możliwe do wprowadzenia w tych miejscach innowacje biznesowe. Natomiast drugim zadaniem dla grup było wymyślenia innowacji społecznych.  W ostatnim dniu obozu grupy prezentowały swoje pomysły społeczności szkolnej oraz ekspertom z zakresu bankowości, opieki społecznej, samorządu i biznesu, którzy następnie wybrali najlepsze innowacje społeczne i w zakresie przedsiębiorczości. Zwycięskimi okazały się pomysł stworzenia pasieki produkującej kosmetyki i żywność na bazie miodu oraz utworzenie organizacji szkolącej psy dla potrzeb ludzi starszych i chorych.

Prócz zajęć  związanych procesem innowacji uczestnicy wzięli udział w wycieczce rowerowej na półwysep Rosnaes,  przyglądali się lekcjom w duńskiej szkole, zwiedzali elektrownię oraz  odwiedzili burmistrza miasta Kalundborg.  Pobyt obejmował także  dwa noclegi u rodzin duńskich uczniów. Dwa wieczory poświęcone były natomiast państwom, z których pochodzili uczestnicy. Uczniowie przestawiali  swoje kraje w postaci prezentacji multimedialnych oraz konkursów. Językiem obowiązującym podczas zajęć oraz całego obozu był angielski i był to znakomita okazja by ćwiczyć swoje umiejętności językowe w praktyce.

 

Maciej Adamski

 

Wyjazd współfinansowany był za pośrednictwem Stowarzyszenia Światowid ze środków Unii Europejskiej w ramach  osi 4 Leader Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie.