Start Leader Aktualności X Rajd Papiewski wyruszył w niedzielę z Żydowa

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

X Rajd Papiewski wyruszył w niedzielę z Żydowa Drukuj

 Jak co roku na początku czerwca wyruszył z Żydowa pod obelisk upamiętniający lądowanie Ojca Świętego Jana Pawła II w 1979 roku Rajd Papieski. Tym razem była to już dziesiąta tego typu impreza organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Żydowa. Pogoda na na początku dnia nie zapowiadała nic dobrego jednak na ostatecznie dopisała organizatorom. Tradycyjnie na starcie zjawiło się kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Wśród uczestników nie zabrakło byłego przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Żydowa, a obecnie Pana Burmistrza MiG Czerniejewo Tadeusza Szymanka,  v-ce przewodniczącego RMiG Czerniejewo Pawła Głowackiego, radnego Jacka Siwki no i oczywiście ks. proboszcza tutejszej parafii Roberta Nurskiego, a także członków i sympatyków TPŻ.

W trakcie rajdu rozważane są tematy związane z osobą Św. Jana Pawła II. Uczestnicy maszerują spod kościoła w Żydowie do obelisku na byłym poligonie w Gębarzewie mijając po drodze piękny las.  W miejscu upamiętniającym przylot Św. Jana Pawła II złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

Na koniec rajdu organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pyszne przekąski z grilla, ciasta domowej roboty i gorące napoje. W trakcie wspólnej biesiady pod gołym niebem przeprowadzono konkurs wiedzy o życiu Św. Jana Pawła II. Dla trzech najlepszych uczestników konkursu TPŻ ufundowało nagrody.

W tym roku rajd został zorganizowany przy współudziale środków uzyskanych ze Stowarzyszenia Światowid z  osi 4 Leader PROW 2007-2013 działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.