Start Inne programy VI Europejskie Dni Ptaków na stawach w Kiszkowie

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

VI Europejskie Dni Ptaków na stawach w Kiszkowie Drukuj

 

 W tym roku w Kiszkowie po raz szósty odbędą się Europejskie Dni Ptaków. Stawy kiszkowskie wchodzą w skład obszaru Natura 2000 Dolina Małej Wełny pod Kiszkowem. Jest to stosunkowo niewielka ostoja, której wielkość wynosi 1252,35 ha i stanowi zaledwie 0,04% powierzchni województwa. W granicę obszaru wchodzi fragment doliny rzeki Małej Wełny, dwa kompleksy stawów rybnych oraz 3 Jeziora – Turostowskie, Rybno Wielkie i Rybno Małe.

Najcenniejszym przyrodniczo jest kompleks stawów rybnych znajdujących się przy Kiszkowie. Mozaika najróżniejszych siedlisk powoduje, iż miejsce to przyciąga wiele gatunków ptaków. W granicach obszaru widzianych było już ponad 200 gatunków, a około 60 uznanych zostało za lęgowe. Dolina Małej Wełny jest ostoją o bardzo dużym znaczeniu w skali województwa, a dla niektórych gatunków nawet w skali Polski. W tym obszarze przedmiotem ochrony jest aż 12 gatunków ptaków.

Otwarta wycieczka po stawach  dla wszystkich chętnych odbędzie się 5 października 2014 r. o godz 10.00. Wycieczka rozpocznie się i zakończy w Brudzewku (2 km od Kiszkowa w kierunku na Gniezno - za mostem skręcić w lewo na Brudzewko ). Trasa będzie pobiegać groblami wokół stawów, przewidywany czas to około 2-3 godzin. Wycieczka odbędzie się bez względu na warunki pogodowe!

Przy odrobinie szczęścia powinno udać się zobaczyć bieliki, czaple białe, wiele gatunków kaczek a może również stada gęsi, czajek lub siewek złotych.

Prosimy zabrać ze sobą lunety, lornetki, przewodniki do rozpoznawania ptaków oraz obuwie zabezpieczające przed mokra trawą lub rosą.

Wszelkie pytania można kierować pod adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.