Start Inne programy Budowanie lokalnego partnerstwa PAFW

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Budowanie lokalnego partnerstwa PAFW Drukuj

 

  W dniach 24 lutego i 02 marca odbyły się w biurze Stowarzyszenia Światowid spotkania mające na celu zbudowanie lokalnego pratnerstwa na rzecz dobra wspólnego. Spotkania były wynikiem zaproszenia stowarzyszenia do udziału w Programie Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, wystosowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

 Udział w tym projekcie jest nagrodą, uznaniem za dotychczasową działalność. Dlatego też jest on przeznaczony dla wybranych społeczności. Poza tym program daje możliwość realizacji działań, dla których nie ma miejsca w innych programach grantowych.

Lokalne Partnerstwa PAFW to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, który ma na celu zainicjowanie współpracy pomiędzy dotychczasowymi beneficjentami Fundacji.

Beneficjenci PAFW, oraz inni aktorzy lokalnego życia społecznego, tworzą partnerstwo, w którym łączą swoje umiejętności i doświadczenia w realizacji zakrojonego na szeroką skalę projektu społecznego. Partnerstwa oparte są na wspólnych korzyściach i służą budowie dobra wspólnego w lokalnych społecznościach. W ciągu dwóch edycji programu na terenie 30 gmin zawiązało się 15 partnerstw. Liderem każdego z nich jest Ośrodek Działaj Lokalnie - Lokalna Organizacja Grantowa uczestnicząca w programie „Działaj Lokalnie”.  Do partnerstw należą także samorządy, organizacje pozarządowe, firmy i media. Mieszkańcy łączą siły, aby realizować projekty społeczne i wypracowywać nową jakość w swoich miejscowościach. Tematyka ich działań jest zróżnicowana – od integracji społeczności wokół turystyki, poprzez zbieranie i promowanie przykładów społecznej aktywności, do zmian w przestrzeni publicznej, walki o czyste powietrze czy budowę osady neolitycznej.

Do współpracy w ramach tego projektu stowarzyszenie zaprosiło przedstawicieli trzech gmin: Gniezna, Łubowa i Pobiedzisk oraz aktywnych liderów PAFW działających na terenie tych gmin, bibliotek i organizacji pozarządowych. Spotkania miały na celu utworzenie wspólnej idei dobra wspólnego, a przede wszystkim ramy projektu partnerstwa lokalnego. Gotowy projekt stowarzyszenie musi złożyc do połowy kwietnia 2012.