Start Inne programy Dom z wyższą kulturą

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Dom z wyższą kulturą Drukuj
poniedziałek, 17 maja 2010 15:20

„Dom z Wyższą Kulturą” - ogólnopolski konkurs Alior Banku

dla domów kultury

Alior Bank rozpoczął pierwszą edycję konkursu „Dom z Wyższą Kulturą”. Jest to ogólnopolska akcja skierowana do ponad 6 tys. placówek kulturalnych, której celem jest dofinansowanie najciekawszych projektów, aktywizujących lokalną społeczność. Konkurs jest realizowany we współpracy z tygodnikiem „Newsweek Polska”, dziennikiem „Fakt” oraz Narodowym Centrum Kultury.

 

 

 

 

Pierwsza edycja konkursu „Dom z Wyższą Kulturą” ruszyła 4 maja 2010 r. Co kwartał cztery placówki kulturalne, które zgłoszą najlepsze pomysły na projekt w kategorii: kultura, edukacja, integracja oraz sport i rekreacja, otrzymają po 15 000 złotych na ich realizację. W I edycji konkursu zgłoszenia projektów przyjmowane będą do 18 czerwca 2010 r. Aby wziąć w nim udział, należy w tym czasie wypełnić wniosek, dostępny na dedykowanej stronie www.domykultury.newsweek.pl, a także uzyskać rekomendację dyrektora oddziału Alior Banku. 

Następnie Kapituła, w skład której wchodzą: Krystyna Janda, Bogumiła Wiesiołek z Narodowego Centrum Kultury, Wojciech Maziarski - redaktor naczelny „Newsweeka Polska”, Grzegorz Jankowski - redaktor naczelny dziennika „Fakt” oraz Helene Zaleski, przewodnicząca Rady Nadzorczej Alior Banku, i Cezary Smorszczewski, wiceprezes Alior Banku, wytypuje 16-20 najlepszych projektów. Wyboru ostatecznych zwycięzców każdej edycji - czterech najlepszych projektów - dokonają czytelnicy, którzy zagłosują w Internecie lub za pośrednictwem SMS-ów.

W całej Polsce jest ponad 6 tys. placówek kulturalnych. Wiele z planowanych przez nie przedsięwzięć nie jest realizowanych ze względu na brak środków finansowych. Dlatego Alior Bank postanowił wesprzeć ich działania. Placówki kultury zyskują dzięki konkursowi niepowtarzalną szansę na pozyskanie
w łatwy sposób finansowania na realizację ciekawych projektów. Dzięki konkursowi mieszkańcy wielu miejscowości będą mieli możliwość uczestniczyć w atrakcyjnych wydarzeniach kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

Laureaci konkursu „Dom z Wyższą Kulturą” zostaną również wyróżnieni, jako najbardziej innowacyjne
i przedsiębiorcze placówki kultury i oświaty oraz zdobędą okazję do zaprezentowania swojej działalności
w prasie i Internecie. Opisy zwycięskich domów kultury przedstawione zostaną na łamach tygodnika „Newsweek Polska” oraz w dzienniku „Fakt”.

W ramach realizacji głównego celu konkursu - wspierania długotrwałych, pozytywnych zmian
w działalności placówek upowszechniania kultury - dyrektorzy domów kultury, które zwyciężą w pierwszej edycji konkursu, wezmą udział w szkoleniu podnoszącym kompetencje menadżerskie (wybranym spośród oferty szkoleniowej programu Kadra Kultury NCK). Natomiast najbardziej kreatywny dyrektor domu kultury otrzyma nagrodę specjalną od Alior Banku i Narodowego Centrum Kultury studia podyplomowe Marketing Kultury na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Warunki uczestnictwa w konkursie są bardzo proste i zostały dokładnie opisane na stronie internetowej www.domykultury.newsweek.pl. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

***

 Kontakt dla mediów:

 Dariusz Kozdra, United PR - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , kom 600 200 538

Julian Krzyżanowski, Ekspert ds. PR w Alior Banku - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , kom 782 892 258