Start Inne programy XVIII Szkoła Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

XVIII Szkoła Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego Drukuj
wtorek, 01 czerwca 2010 13:05

Stowarzyszenie Szkoła Liderów zaprasza do udziału w XVIII Szkole Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego.

Jeśli masz wokół siebie ludzi, którzy z Tobą działają..

Jeśli posiadasz wizję tego, co chcesz robić..

Jeśli swoją aktywność chcesz wykorzystać, rozwiązując problemy społeczne i rozwijając swoją społeczność lokalną..

Jeśli zależy Ci na rozwiązywaniu problemów twojej miejscowości, gminy, regionu, kraju

 

Termin zgłoszeń upływa: 22 czerwca 2010

 XVIII Szkoła Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego jest właśnie dla Ciebie!

Szkoła Liderów jest unikalnym w skali Polski, intensywnym szkoleniem dla osób z doświadczeniem w działalności publicznej - samorządzie terytorialnym, instytucjach i inicjatywach obywatelskich, środowiskach opiniotwórczych, partiach politycznych i organizacjach pozarządowych. Szkoła Liderów to okazja do spotkania i wspólnej pracy dla ludzi różnych sektorów i opcji politycznych.

 

PROGRAM

I. Spotkań ze znanymi politykami, działaczami publicznymi oraz reprezentantami sektora biznesowego. Na Szkole gościliśmy m.in. dwóch premierów, pięciu marszałków Sejmu i Senatu. Każda Szkoła to spotkanie z około 40 osobami prowadzącymi różne wykłady, prezentacje, warsztaty, treningi.

W ostatnich latach naszymi Gośćmi byli m.in.

Premier Tadeusz Mazowiecki, Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, prof. Magdalena Środa, prof. Jadwiga Staniszkis, prof. Andrzej Zoll, Prof. Andrzej Blikle, Jan Rokita, Krzysztof Zanussi, Menadżerowie z firm - Ericsson, Danone, Unilever, PricewaterhouseCoopers.

II. Treningów i warsztatów z umiejętności liderskich. Zajęcia na Szkole są intensywne i trwają ok. 8 - 10 godzin dziennie. Prowadzone są w małych grupach przez doświadczonych trenerów. Uczestnicy biorą udział w treningach outdoorowych, warsztatach, panelach dyskusyjnych, stolikach eksperckich, konwersatoriach, case studies, pracy z kamerą. W czasie Szkoły uczestnicy poznają problematykę liderstwa, angażowania społeczności lokalnej, skutecznej komunikacji, konfliktu i konsensusu, kwestii obecnych w polskim dyskursie publicznym. W trakcie Szkoły uczestnicy zdobędą umiejętności: rozwiązywania konfliktów, jednoczenia ludzi o różnych poglądach i interesach wokół spraw ważnych dla społeczności lokalnych.

Partnerami XVIII Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego:

Fundacja im. Konrada Adenauera, Fundacja im. Friedricha Eberta, Fundacja Lanckorońskich, Unilever Polska S.A. XVIII Szkoła to 11 dni wytężonej pracy w grupie około 40 osób z całej Polski. To ogromna różnorodność uczestników - zarówno pod względem wieku, środowisk, partii politycznych, poglądów. To możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów, które swój dalszy ciąg mają po zakończonym projekcie oraz dołączenie do zsieciowanego grona ponad 600 absolwentów.

Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy, że termin nadsyłania ankiet upływa 22 czerwca.

Ankiety zgłoszeniowe i szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.szkola-liderow.pl.

 

KONTAKT 

Magdalena Tchórznicka

tel. (+48) 22 556 82 63 fax (+48) 22 556 82 51

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

ANKIETA ZGŁOSZENIOWA

Termin: 15-26 września 2010

Program Szkoły składa się z dwóch nurtów:

Szkoła Liderów to doświadczona instytucja, która powstała latem 1994 roku z inicjatywy profesora Uniwersytetu Oksfordzkiego Zbigniewa Pełczyńskiego. Misją organizacji jest wspieranie rozwojuOrganizacja wdraża społeczeństwa obywatelskiego poprzez wspieranie i kształcenie liderów. w Polsce najlepsze praktyki z brytyjskiej sfery życia publicznego. Piętnastoletnie doświadczenie Stowarzyszenia w zakresie kształcenia liderów jednoznacznie pokazało nam, że należy inwestować w osoby o dużym potencjale przywódczym, pomagającym tworzyćw swoim otoczeniu nowe wzory i normy - komunikacji, zachowania i postępowania. Dlatego Szkoła Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego to program stworzony z myślą o prawdziwych - liderach i liderkach społeczeństwa obywatelskiego. Naszym celem jest edukacja liderek i liderów życia publicznego, poprzez przekazanie im umiejętności i wiedzy potrzebnych w działalności społeczno-politycznej oraz stworzenie przestrzeni do rozwijania postaw i poglądów. Stowarzyszenie Szkoła Liderów przez ostatnich piętnaście lat przeszkoliło ponad tysiąc osób. Wśród Absolwentów Szkoły są m.in. minister, 6 posłów Sejmu i 2 Parlamentu Europejskiego, wojewodowie, burmistrzowie, czołowi działacze organizacji pozarządowych, osoby działające w sektorze biznesowym.