Start Inne programy Członek Stowarzyszenia Światowid laureatem XX edycji Nagrody im. Witolda Hulewicza

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Członek Stowarzyszenia Światowid laureatem XX edycji Nagrody im. Witolda Hulewicza Drukuj

Członek naszego stowarzyszenia p. Maciej Adamski, nauczyciel gimnazjum w Trzemesznie, został laureatem XX edycji Nagrody im. Witolda Hulewicza.  Nagroda została przyznana w związku z działaniami na rzecz „małej ojczyzny”- zorganizowaniem kilku sesji popularnonaukowych, publikacjami z zakresu historii Trzemeszna i regionu (wydawanymi również ze środków Stowarzyszenia Światowid) oraz za podtrzymywanie pamięci o Witoldzie Hulewiczu poprzez pomysł organizacji konkursu filmowego im. Braci Hulewiczów, którego jednym z organizatorów było Stowarzyszenie Światowid.

W 2015 Kapituła Nagrody w skład, której wchodzili m. in. Barbara Wachowicz i prof. Marek Kwiatkowski postanowiła wyróżnić 21 osób spośród 242 nominowanych. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. wybitny aktor Ignacy Gogolewski, prof. Andrzej Drzycimski, działaczka polonijna z Wilna Apolonia Skakowska, red. Stefan Truszczyński, poeta Lech Jaworski oraz ilustrator i grafik Roman Kirilenko.

Uroczysta gala miała miejsce w Warszawie w Domu Literatury.  Nagroda imienia Witolda Hulewicza została ustanowiona przez Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich oraz Oficynę Literatów i Dziennikarzy „Pod Wiatr” w 1995 roku - w stulecie urodzin patrona. Warto dodać, że Witold Hulewicz, jeden z twórców Polskiego Radia, literat, poeta, tłumacz poezji Rilkego, twórca podziemnego tygodnika „Polska żyje”, w 1913 roku ukończył trzemeszeńskie progimnazjum a przez pewien czas, po śmierci swego ojca wraz z matką zamieszkiwał w Trzemesznie.  Witold Hulewicz został rozstrzelany w 1941 roku w Palmirach.