Start Inne programy Wizyta studyjna z południa Polski

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Wizyta studyjna z południa Polski Drukuj

W dniach 12-13 września br. gościliśmy na naszym terenie działania przedstawicieli Fundacji Vita Region, Stowarzyszenia LGD Dolina Karpia oraz Stowarzyszenia LGD Wrzosowa Kraina. Celem wizyty było zapoznanie się z działalnością inkubatora przetwórstwa rolno-spożywczego zbudowanego przez nasze stowarzyszenie w tym roku. W pierwszy dzień wizyty gościliśmy uczestników w naszej siedzibie w Małachowie Szemborowicach, gdzie przedstawiliśmy zasady prowadzenia działalności gospodarczej przez nasze stowarzyszenie oraz zasady funkcjonowania inkubatora. Pierwsza część spotkania miała charakter rozmowy i dyskusji, wymiany wzajmenych doświadczeń, po której nastąpiła część druga - warsztatów kulinarnych z ziołami, rosnącymi w naszym ogrodzie ziołowym.

W drugim dniu wizyty zaprosiliśmy naszych gości do zwiedzenia gospodarstwa agroturystycznego Państwa Szafrańskich "KOZIRAJ", gdzie odbyły się warsztaty wyrabiania sera z mleka koziego.  Następnie nasi goście udali się do pasieki Państwa Urbańskich, gdzie uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich i degustacji lokalnego miodu. Zaprezentowane gospodarstwa otrzymały na rozwój swojej działalności dofinansowanie z programu Leader w poprzednim okresie programowania PROW 2007-2013. 
Pogoda dopisała, dobre humory również. Mamy nadzieję, że nasi goście wyjechali z Wielkopolski z nowymi pomysłami!