UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Konkurs "Opowiedz..." - regulamin Drukuj

Przypominamy o trwającym w ramach programu Działaj Lokalnie VIII konkursie „Opowiedz…”. Pierwszy etap konkursu to etap lokalny na poziomie Ośrodka Działaj Lokalnie, czyli prace składacie do nas, a my te najlepsze wyślemy na etap ogólnopolski do Warszawy. Piszemy do Was już dzisiaj, ponieważ konkurs ten wymaga zbierania materiałów od początku realizacji waszego projektu, a poza tym nie chcielibyśmy aby „umknęły” Wam najważniejsze momenty projektu.

Prace na konkurs można składać w trzech kategoriach:

Kategoria 1: CZŁOWIEK

W tej kategorii oczekujemy prac, które opowiedzą o konkretnych osobach zaangażowanych w realizację projektu lub jego inspiratorów. Prace, przez pryzmat tych osób, zilustrują zmianę, jaka dokonała się w całej społeczności, w której realizowane były działania. Mogą to być lokalni liderzy, ale też zwykli uczestnicy projektu, dorośli i dzieci – każdy, kto może być bohaterem historii związanej z projektem.

Kategoria 2: MIEJSCE

Kategoria ta pozwala na pokazanie konkretnych zmian, jakie zaszły w miejscowościach – wsiach i miasteczkach, w których realizowane były projekty. Ważne jest, aby pokazać stan sprzed zmiany, a następnie pokazać wspólną pracę i oczywiście - efekt. Zależy nam, aby prace w tej kategorii pokazywały miejsce, które łączy ludzi.

Kategoria 3: MOTYW

Kategoria „Motyw” daje możliwość podzielenia się sukcesem skoncentrowanym wokół pewnego konkretnego produktu czy efektu projektu, jak np. ciekawego lokalnego wydarzenia (festyn, przegląd, konkurs, happening, warsztat etc.), które przyciągnęło zarówno mieszkańców, jak i turystów. W tej kategorii mieszczą się również regionalne wytwory związane z dziedzictwem kulturowym, czy inne konkretne przedmioty stanowiące motyw przewodni zrealizowanego projektu. Ważne, aby ogniskowały zainteresowanie mieszkańców i pozwalały na ich rozwój, odpowiadając jednocześnie na konkretne potrzeby. Zależy nam, aby prace w tej kategorii pokazały taki motyw, który połączył ludzi.

Prace do konkursu mogą mieć jedną z dwóch form:

Reportaż multimedialny: nie dłuższy niż 2,5 minuty; należy przesłać link do nagrania na otwartym serwisie internetowym umożliwiającym prezentację filmów, wideoklipów lub własnych mini produkcji w Internecie (np. youtube, vimeo).

Krótki film:nie dłuższy niż 2,5 minuty; należy przesłać link do nagrania na otwartym serwisie internetowym umożliwiającym prezentację filmów, wideoklipów lub własnych mini produkcji w Internecie (np. youtube, vimeo).

Nie przyjmujemy prac na płytach CD i innych nośnikach, jak również w postaci załączników do e-maili. Przyjmujemy jedynie linki do stron internetowych. Jeżeli nie będziecie mogli poradzić sobie z zamieszczeniem swoich prac na serwisie internetowy to prosimy się do nas zgłosić – na pewno pomożemy J.

Do każdej pracy (niezależnie od formy) musi być dołączony krótki opis (do 1000 znaków ze spacjami), oddający najważniejsze założenia projektu. Opis należy zamieścić w karcie zgłoszenia do konkursu, jak również w serwisie, w którym została zamieszczona praca.

Proszę pamiętać o zamieszczeniu na planszy końcowej pracy z jakich środków jest fiansowany projekt. Logotypy otrzymaliście Państwo na pendriv’ach przekazanych podczas podpisania umowy.

Zachęcam również do odwiedzenia strony interntowej -  http://www.dzialajlokalnie.pl/category/12-Konkurs_Opowiedz/#.UeZ00qyROSo – na której znajdują się zwycięzkie prace etapu ogólnopolskiego z poprzednich lat.

Więcej informacji o konkursie znajduje się również na naszej stronie internetowej w zakładce Działaj Lokalnie VIII/Konkurs „Opowiedz…” -  zachęcamy do lektury.

 

 

REGULAMIN DO POBRANIA

KARTA ZGŁOSZENIOWA