Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VIII Aktualności Gra miejska ściągnęła tłumy!

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Gra miejska ściągnęła tłumy! Drukuj

 

 

O godzinie 10 na kostrzyńskim Rynku panował niezły zamęt, wszystko za sprawą gry miejskiej "Tropem szpiegów" organizowanej wspólnie przez Harcerzy z Kostrzyńskiego Szczepu im. Cichociemnych, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/19 - koło im. J. Wadyńskiego w Kostrzynie oraz Stowarzyszenie Walka Kostrzyn. Do gry przystąpiło aż 27 zespołów, przeważnie pięcioosobowych, co daję łączną liczbę 108 uczestników!

Tak liczna frekwencja bardzo pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Jak na pierwszą tego typu imprezę zainteresowanie spore. Co więcej była to trzecia największa impreza pod względem ilości uczestników jaką organizowali (zaraz po Nocy Kupały oraz Turnieju dla Szkół Podstawowych).

 

Wracając do samej gry, pierwsza grupa wyruszyła tropem szpiegów w miasto chwilę po godzinie 10, kolejne grupy wychodziły mniej więcej co 10 minut, z racji tego gra zakończyła się około godziny 15. Uczestnicy po drodze byli sprawdzani głównie ze znajomości historii Kostrzyna oraz mapy miasta Kostrzyn, ale pozostałe konkurencje były niemniej ciekawe, czasem wystarczyło pomóc staruszkom pozbierać ziemniaki, czasem o ilości punktów decydowała umiejętność targowania czy też znajomość szyfru. Nierzadko uczestnicy musieli zasięgnąć wiedzy "z miasta", czytając informacje zawarte na pomnikach czy tablicach. Przestrzegano też godzin policyjnych, tak by nie być schwytanym przez krążącą milicję. Gra zakończyła się krótką scenką, w wyniku której tytułowy szpieg został ujęty przez byłych żołnierzy Armii Krajowej. Okazało się, że najlepiej w konkurencjach spisała się para - Jakub Spiżewski oraz Kamila Stroinska (kryptonim grupy: Kamienie). Kolejne miejsca zajęły drużyny Śledzie, Liście, Ghost.pl oraz Agat. Wszystkie pięć najlepszych drużyn zostało nagrodzonych zestawami książek ufundowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz upominki z Urzędu Miasta i Gminy. D

Gra Miejska była ostatnim etapem projektu "Budujemy miejsce dla Ciebie", który finansowany jest ze środków programu Działaj Lokalnie VIII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Ośrodkiem Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Światowid.