UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Noc Kupały w Kostrzynie Drukuj

 

 

 Sporym zainteresowaniem cieszyła się organizowana przez Stowarzyszenie Walka Kostrzyn piątkowa Noc Kupały, na którą według szacunków organizatorów wybrało się 200-300 Kostrzyniaków, jak na pierwszą tego typu imprezę to super. Podczas trwania imprezy mieszkańcy Miasta i Gminy Kostrzyn mogli wypowiedzieć się w kwestii parku wypełniając ankiety (po 1,5h godzinie ankiety się skończyły, a panowie ze Stowarzyszenia Instytut Zachodni byli pod wrażeniem chęci do wypowiedzi w tym zakresie).

Oprócz konsultacji przez cały czas trwania imprezy uczestnicy mogli posilić się kiełbaską z grilla oraz chlebem ze smalcem, brali też udział w rozmaitych konkurencjach. Jeździe najwolniej na rowerze, slalomie z piłką, zakręcaniu śruby na czas. Największym zainteresowaniem cieszyły się takie atrakcje jak: Konkurs na najładniejszy wianek, przeciąganie liny oraz szukanie kwiatu paproci. W tej pierwszej konkurencji tryumfowała mała Vanessa, która dostała najwięcej braw od zebranej publiki. Mityczny kwiat paproci znalazł Kamil Chałupka, a Kostrzyńskie Lwy okazały się bezkonkurencyjne w przeciąganiu liny. Sporą część ludzi do parku ściągnęła Iza Bandosz ze swoją grupą tańcząca Zumbę, która rozkręciła imprezę.

Noc Kupały była jednym z elementów projektu "Budujemy miejsce dla Ciebie" finansowanego w ramach programu Działaj Lokalnie VIII finasowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Światowid.

 

Teskt i zdjęcia: Stowarzyszenie Walka Kostrzyn