Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VIII Aktualności Dziecięca i Młodzieżowa Akademia Umiejętności w Potasza

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Dziecięca i Młodzieżowa Akademia Umiejętności w Potasza Drukuj

 

 

 

 Szóste w cyklu Dziecięcej i Młodzieżowej Akademii Umiejętności zajęcia pt. "Rower z bliska"(25.10.) przygotował Jacek Szulczyk. Zaprosił do współpracy kolegę Aureliusza Płonkę, który zaangażował w projekt żonę i syna. Przypomnijmy, że zajęcia odbyły się w ramach realizowanego w Potaszach projektu "Dziecięca i Młodzieżowa Akademia Umiejętności" sfiansowanego z Programu Działaj Lokalnie VIII.

Wprowadzenie do zajęć stanowił specjalnie na tę okazję zmontowany film pokazujący różne rowery i ich zastosowania. Nic dziwnego, że największy entuzjazm wzbudziły w dzieciach akrobacje i wyczyny rowerów górskich. Trudno było powstrzymać okrzyki podczas skoków i ewolucji. Następnie Pan Jacek ubrany w profesjonalny  strój rowerzysty opowiadał  i prezentował przywiezione rowery. W opowieści aktywnie uczestniczyli młodzi słuchacze. Przy okazji okazało się, że dużo wiedzą o rowerach i zasadach bezpiecznej jazdy. A potem nadeszło najciekawsze: każdy przymierzył profesjonalny kask, spróbował jazdy na wspaniałej maszynie, uczestniczył w zakładaniu łańcucha i pod fachowym okiem Pana Arka sam mógł łańcuch naoliwić. Dzieci zwiedzały samochód-warsztat rowerowy, a niespodziewaną atrakcją okazało się o dziwo... mycie rąk w samochodowej umywalni. Nie było dziecka, które z tej możliwości nie skorzystało

Z czystymi rekami, po małej przekąsce młodzi ludzie dali upust wrażeniom i emocjom i przy użyciu plastopianki tworzyli własne roweropodobne konstrukcje.

W zajęciach uczestniczyło 17 dzieci oraz 7 wolontariuszy; oprócz wyżej wymienionych 4 osób były Agata Kasperczak, Monika Szulczyk i Dorota Marciniak.

Zdjęcia i filmiki z dotychczasowych działań w ramach projektu znajdują się na stronie "Robotyka w Potaszach” na facebook'u:

https://www.facebook.com/pages/Robotyka-w-Potaszach/600302130026538

Olga Krause-Matelska

Koordynator projektu