Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VIII Aktualności Kreatywny Wolontariusz - osobisty rozwój na rzecz potrzebujących

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Kreatywny Wolontariusz - osobisty rozwój na rzecz potrzebujących Drukuj

 

 

Kreatywny Wolontariusz  - osobisty rozwój na rzecz potrzebujących to tytuł projektu jaki jest realizowany przez pobiedziskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Projekt otrzymał dofiansowanie w ramach programu Działaj Lokalnie VIII finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL Stowarzyszenie Światowid.

Projekt trwający od lipca do grudnia 2013 powstał jako odpowiedź  na potrzeby wolontariuszy pracujących z podopiecznymi Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Zaangażowanie wielu osób w codzienną  pracę Stowarzyszenia wymagało wsparcia. 

Nasz projekt jest skierowany do mieszkańców naszej Gminy (od 13 +) - dla których pomaganie  jest rzeczą naturalną, osób  chcących rozwijać swe umiejętności dla dobra niepełnosprawnych i ich rodzin.Kładziemy też nacisk na szersze otwarcie wolontariuszy - nie tylko na potrzeby podopiecznych, a także na działania, które mogą przyczynić się do pozytywnych zmian w naszym lokalnym środowisku.  
W projekcie znaleźli się wolontariusze już z nami pracujący  oraz nowe osoby.  Poprzez działania warsztatowe wspieramy  rozwój osobisty, motywujemy, uczymy pracy zespołowej, a także przybliżamy specyfikę pracy z niepełnosprawnymi.  Zajęcia z couchem pozwalają na nabywanie konkretnych umiejętności, poznawanie swoich możliwości i ograniczeń, zajęcia z psychologiem służą wsparciem i przygotowują do podejmowania wyzwań. 

Celem w projekcie jest zorganizowanie eventu charytatywnego 8 grudnia. Obecnie odbywają się liczne spotkania, w których wolontariusze uzgadniają kształt grudniowego przedsięwzięcia. 

Celem nadrzędnym projektu, jaki realizujemy dzięki pozyskanemu grantowi z programu Działaj Lokalnie VIII ,  jest rozwój świadomego wolontariatu w naszej gminie. Potencjał wolontariuszy jest dobrem wspólnym, którego pielęgnowanie jest inwestycją w lokalny rozwój. Osobista satysfakcja uczestników projektu to walor, który sprzyja podniesieniu samooceny, znalezieniu sensu. Wśród zadowolonych, spełnionych ludzi żyje się lepiej i to także bardzo ważny aspekt naszego "Działaj Lokalnie".

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń realizowanych w projekcie na funpage projektu: www.facebook.com/pages/Kreatywny-Wolontariusz-Pobiedziska/625447797475161?ref=hl

Małgorzata Halber

Koordynator projektu