Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VIII Aktualności Robotyka i inne atrakcje w Potaszach

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Robotyka i inne atrakcje w Potaszach Drukuj

 

Grupa nieformalna - Pracownia Plastyczna dla Dorosłych, Sołectwo Bolechówko-Potasze za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Kultury “Sokół” w Czerwonaku uzyskała dotację w lokalnym konkursie grantowym “Działaj Lokalnie VIII” realizowanym  przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Światowid w Łubowie.  “Dziecięca i Młodzieżowa Akademia Umiejętności" - taki nosi tytuł projektu, to cykl atrakcyjnych spotkań podczas, których specjaliści w swoich dziedzinach podzielą się praktycznymi i potrzebnymi umiejętnościami z młodymi odbiorcami w wieku od 7 do 13 lat.  Projekt adresowany jest zarówno do dzieci jak i do dorosłych mieszkańców gminy Czerwonak.

Projekt zakłada przeprowadzenie 6 zajęć z robotyki przez profesjonalną firmę oraz 7 spotkań o różnorodnej tematyce, które poprowadzą pasjonaci, mieszkańcy gminy Czerwonak. W tym cyklu zaplanowane są m. in. zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, z podstaw stolarstwa, zajęcia kulinarne,  proste naprawy roweru. W organizacji działań “Dziecięcej i Młodzieżowej Akademii Umiejętności" aktywnie uczestniczą wolontariuszki związane z pracownią plastyczną dla dorosłych, działającą w Klubie „Kogucik”. Dzięki pozyskanej dotacji wszystkie zajęcia “Dziecięcej i Młodzieżowej Akademii Umiejętności" są bezpłatne!!! Celem projektu jest edukowanie poprzez praktyczne działania, zachęcenie do twórczej pracy oraz wyposażenie uczestników projektu w potrzebne życiowo umiejętności.

Zapisy do “Dziecięcej i Młodzieżowej Akademii Umiejętności"

 Zajęcia odbywają się od 20 września, w każde piątkowe popołudnie  w klubie „Kogucik” w Potaszach. 

W programie Akademii jest robotyka realizowana przez firmę "Mały Inżynier" z Poznania oraz praktyczne zajęcia z różnych dziedzin prowadzone przez wolontariuszy, pasjonatów gotowych poświęcić swój czas i podzielic sie swoimi umiejetnosciami.

Program Dziecięcej i Młodzieżowej Akademii Umiejętności :

20.09.godz.17.00. "Jak rozpoznawać rośliny?", nauczył nas tego Tomasz Bernat, leśniczy z Annowa

27.09.godz.17.00. "O pszczolach i pszczelarstwie", opowiedział o życiu pszczół miodnych i pszczelarstwie oraz nauczył jak zrobic woskową świecę Henryk Kijanowski z Owińsk

04.10. godz. 17.00. Zajecia z robotyki, grupa I - dla grupy młodszych uczestników, siedmio-ośmiolatków pokazały, ze technologia dla dzieci nie stanowi problemu. Jeśli kogoś onieśmiela to dorosłych! Podczas trzygodzinnych zajęć pod okiem młodych instruktorów z firmy "Mały Inżynier" chłopcy zbudowali z klocków roboty, wmontowali im baterie i silniki oraz zaprogramowali w ten sposób, aby ich maszyna pokonywała określony odcinek drogi od startu do mety. Wszystkie dzieci poradziły sobie z tym zadaniem.

11.10. godz. 17.00. Zajęcia z robotyki, grupa I - kolejne spotkanie z robotyką okazało się trudniejsze. Zadanie polegało na zbudowaniu maszyny, która będzie sama jeździła po torze wyznaczonym czarną linią. Trzeba wiec było zbudować robota, który nie tylko sam jeździ, ale również reaguje na zewnętrzne bodźce; konieczny okazał się czujnik. Tylko jak go zaprogramować?! Pomimo to zajęcia zakończyły się pomyślnie i  wszyscy wyszli z zaliczeniami w indeksach.

18.10. godz. 17.00. Zajęcia z robotyki, grupa I;

25.10. godz. 17.00. "Rower z bliska" przedstawi Jacek Szulczyk z Bolechówka;

08.11. godz. 17.00. "Praktyczne zajęcia w drewnie" poprowadzi Jaromir Korta z Czerwonaka;

15.11. godz. 17.00. Zajęcia z robotyki, grupa II;

22.11. godz. 17.00. Zajęcia z robotyki, grupa II;

29.11. godz. 17.00. Zajęcia z robotyki, grupa II;

Program zajęć grudniowych w przygotowaniu.

Informujemy, że nie ma już miejsc na zajęcia z robotyki natomiast istnieje możliwość zapisania się na któreś z pozostałych spotkań. Kontakt pod nr tel.509 93 93 60 lub na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Olga Krause-Matelska
Koordynator projektu