UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Dziergają w Puszczy Drukuj

 

 Na Dziewiczej Górze (Gmina Czerwonak) trwa projekt Fundacji ZAMIASTem "TworzyMY Puszczę Zielonkę" realizowany w ramach Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Światowid.

Wielopokoleniowa grupa kobiet (od 4 do 75 lat) uczy się technik dziewiarskich i projektuje ozdoby włóczkowe jakie lada moment będzie można zobaczyć na Dziewiczej Górze, a także na terenie Koziegłów i Czerwonaka. Projekt polega na zaangażowaniu społeczności lokalnej w warsztaty rękodzielnicze i utworzenie instalacji zgodnie z ideą sztuki ziemi - land art-u. Warsztaty odbywają się w ośrodku Nadleśnictwa na Dziewiczej Górze w każdą sobotę do 9 listopada włącznie, w godz. 10.00-12.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję ozdabiania naszej Puszczy i przygotowania niecodziennej instalacji na happening 16 listopada! Informacje i zgłoszenia: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 609807667.

Projekt "TworzyMy Puszczę Zielonkę" ma wymiar społeczno-kulturowy, a jego główny cel to:

- aktywizacja i integracja mieszkańców poprzez działalność społeczno-kulturalna, która stworzy okazję do rozowju osobistego, dzieci, młodzieży i dorosłych, zwłaszcza z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym

- budowanie wśród lokalnej społeczności poczucia przynależności i współodpowiedzialności za miejsce, w którym żyją, szczególnie za zasoby przyrodnicze regionu

A tych, którym podoba się nasz projekt zapraszamy do kibicowania i polubienia nas na Facebooku, gdzie zamieszczamy na bieżąco relację z włóczkowych postępów:

https://www.facebook.com/pages/Dziergamy-w-Puszczy/433418056778233

Joanna Lewandowaka
Koordynator projektu