Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VII Aktualności Rowerem po szlaku kościołów drewnianych

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Rowerem po szlaku kościołów drewnianych Drukuj
środa, 13 października 2010 16:34

 

Cykl rowerowych wycieczek z Kiszkowa pozwala odkrywać to co jest blisko, a zarazem jest mało znane. Tym razem trasa rajdu wiodła do 4 drewnianych kościołów znajdujących się na SKD - Szlaku Kościołów Drewnianych leżących wokół Puszczy Zielonka.

Aby uatrakcyjnić wycieczkę poprosiliśmy o pomoc regionalistę pana Włodzimierza Buczyńskiego, który jest członkiem Rady Naukowej Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka".  Właśnie dzięki jego ciekawym opowieściom o mijanych miejscowościach i świątyniach w Kiszkowie, Rejowcu, Raczkowie i Jabłkowie nie była to tylko rowerowa przejażdżka, lecz pełna przygód wyprawa  w świat geografii, historii, legend i podań.

W tym dniu pogoda rowerzystom nie sprzyjała. Porywisty i dość silny wiatr przeszkadzał bardzo mocno, zwłaszcza tym mniej wprawionym. Mimo to po zakończonym rajdzie uczestnicy dzieląc się swoimi wrażeniami mówili, że „warto było się trudzić" aby poznać tak ciekawe miejsca.

O  wycieczce można również przeczytać na stronie http://www.koscioly-drewniane.info/component/content/article/7-aktualnosci/112-specjalisci-i-cyklisci.html

Natomiast w piękny jesienny poranek 25 września 2010r na czwartą wycieczkę rowerowa wyruszyła liczna grupa uczniów z kiszkowskich szkół. Trasa pokrywała się ze ścieżką dydaktyczną „Walory przyrodnicze okolic Kiszkowa". Obserwując przyrodę, oraz zbierając informacje na poszczególnych przystankach młodzi rowerzyści przygotowywali się do konkursu wiedzy o tematyce przyrodniczo - geograficznej. Na mecie z zapałem zabrali się do rozwiązywania zadań. Za wytrwałość i zaangażowanie na każdego aktywnego uczestnika czekały nagrody w postaci akcesoriów rowerowych. Dodać należy, że uczestnicy rajdu wyposażeni byli w kaski rowerowe i kamizelki ostrzegawcze.  W taki oto sposób realizowaliśmy cele zawarte w projekcie pt. „Rowerem bezpiecznie po zdrowie i wiedzę", który dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce" oraz Lokalnej Organizacji Grantowej Stowarzyszenie Światowid w Łubowie".

Finał rajdu nastąpił w Miączynku  u leśniczego pana Jana Mańki, któremu jesteśmy wdzięczni za gościnę.

Projekt „Rowerem bezpiecznie po zdrowie i wiedzę" dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce" oraz Lokalnej Organizacji Grantowej Stowarzyszenie Światowid w Łubowie".

 

 Koordynator projektu Krzysztof Wolff

Zdjęcia: Krzysztof Wolff