UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Rowerem z Kiszkowa do Kłecka Drukuj
wtorek, 19 października 2010 15:19

 

Kolejna wyprawa rowerowa zaplanowana została wiele tygodni wstecz. Tradycyjnie od kilku lat Gimnazjum w Kłecku na początku października organizuje rajd śladami prof. Władysława Nehringa. Jest on patronem tamtejszej szkoły. Przygotowania do wyprawy prowadzono bardzo starannie zwracając głównie uwagę na bezpieczeństwo uczestników.

 

W tym celu wszyscy zostali wyposażeni w kamizelki ostrzegawcze i kaski, których zakup został sfinansowany ze środków programu "Działaj Lokalnie VII". Tak ubrana kolumna rowerzystów wzbudzała wielkie zainteresowanie na trasie przejazdu. Na mecie rajdu, każdy uczestnik mógł sprawdzić swoje siły biorąc udział w konkurencjach sprawnościowych, pochwalić się zdolnościami wokalnymi, lub plastycznymi. Właśnie w tej ostatniej dziedzinie nasi plastycy zdobyli 1 miejsce za prace pod tytułem „Ziutek z Kiszkowa". Wspomnieć należy również, że trasa rajdu wiodła przez znany w okolicy las „Kuś"- miejsce gdzie, w XVIIw. spalono 7 kobiet skazanych przez sąd w Kiszkowie za uprawianie czarów. Kończąc cykl rajdów „Rowerem bezpiecznie po zdrowie i wiedzę" dziękuj wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji projektu, a szczególnie wolontariuszom Małgorzacie Krenz, Aldonie Wenzel, Małgorzacie Grobelnej, Izabeli Wampach, Katarzynie Chudej oraz Tomaszowi Krenz.

Powyższy  projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce" oraz Lokalnej Organizacji Grantowej Stowarzyszenie Światowid w Łubowie".

 

Koordynator projektu

Krzysztof Wolff