UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Biesiada Czerwonacka Drukuj

 

 "Biesiada Czerwonacka", to tytuł projektu, którego finał odbył się 13 października w hali CRKF Akwen w Czerwonaku. Organizatorami biesiady był Zespół Wokalny "Retro Cafe" i Klub Kobiet Aktywnych działające przy Gminnym Ośrodku Kultury Sokół.

Projekt ten był kilkuetapowy i skierowany do różnych odbiorców. Pierwsze dwa etapy aktywizowały członków zespołów śpiewaczych działających w naszej Gminie. W ramach tego etapu zorganizowane zostały warsztaty z emisji głosu i ruchu scenicznego dla zespołów ( 10 warsztatów po 1,5 godziny każdy). Dzięki warsztatom członkowie zespołów podnieśli swoje umiejętności i otrzymali wsparcie przy wykonaniu zadania, które zakładał projekt. Każda grupa musiała przygotować, a potem wykonać jedną polską piosenkę z repertuaru, którego dotychczas nie wykonywał. Piosenki te na nowo zostały zaaranżowane przez zespoły z terenu gminy i wykonane podczas konkursu w pierwszej części Biesiady.

Wykonania zostały ocenione przez publiczność w plebiscycie.

Kolejnym etapem była sama:” Biesiada Czerwonacka”. Aby bardziej zaktywizować zespoły śpiewacze działające na terenie naszej gminy, każdy z nich zaprosił jednego gościa- zespół z terenu wielkopolski.

Swój dorobek artystyczny zaprezentowały następujące zespoły: Zespół "Wesołe Babki" z Nowej wsi ujskiej, Zespół "Dębowy Liść" z Suchego Lasu oraz Zespół wokalny "Złoty Liść" z Budzynia.

Na zakończenie biesiady wystąpił zespół Kombinatorzy również z Budzynia.

Celem projektu była aktywizacja osób w wieku 50+. Dla mieszkańców było to uczestnictwo w imprezie zorganizowanej specjalnie dla nich, wpisującej się w ich zainteresowania. Repertuar wykonywany przez zespoły w trakcie biesiady nawiązywał do dawnych biesiad, poprzez to uczestnicy mogli czynnie włączać się we wspólne śpiewanie. Zespoły śpiewacze poprzez zaangażowanie w projekt stały się bardziej zaangażowane w życie gminy, poczuły się bardziej potrzebne.

Projekt został dofiansowany ze środków Programu Działaj Lokalnie VII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Światowid.

 

Lidia Pludra-Przewoźna

Gminny Ośrodek Kultury "SOKÓŁ" w Czerwonaku

 

Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury "Sokół"