Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VII Aktualności Letnie kino plenerowe w Śródce

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Letnie kino plenerowe w Śródce Drukuj

 W wakacyjne miesiące w Śródce, gm. Kleszczewo odbywały się pokazy „LETNIEGO KINA PLENEROWEGO”.  W każdy piątek emitowane były 2 seanse – pierwszy był przeznaczony dla dzieci lub młodzieży, a drugi zgodnie z założeniem projektu pt. „Wakacyjne kino plenerowe dla dzieci/młodzieży i seniorów ze Śródki, Zimina i Krzyżownik”  dla seniorów.  Całe przedsięwzięcie finansowane było  ze środków Programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Światowid w Łubowie. Swój udział w finansowaniu projektu ma też Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie.

Zakładaliśmy pokazy na świeżym powietrzu, jednakże pogoda sprawiała nam psikusa i wtedy filmy emitowane były w wiejskiej Sali OSP. Nasi  panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzyżownik i Śródki  spisali się na medal, zawsze odpowiadali na nasze prośby. Dziękujemy im serdecznie za zrozumienie i włączenie się w integrację.

Dzięki tym piątkowym seansom dzieci oraz młodzież, która z różnych względów nie miała możliwości wyjazdu na kolonie mogła choć troszkę odpocząć  od wakacyjnej nudy. Seniorzy zaś mogli również oderwać się od swoich letnich obowiązków jakimi są żniwa, czy zajmowanie się wnukami w czasie gdy „młodzi” mieli inne zajęcia w gospodarstwach. Ludzie starsi chętnie przychodzili na spotkanie chociażby po to aby zmienić otoczenie, aby pobyć z innymi. Projekcje filmów były dla niektórych osób jedyną formą rozrywki kulturalnej.

Zarówno seniorzy jak i dzieci oraz młodzież prosili nas aby projekcje stały się stałym elementem piątkowych wieczorów w naszej wsi. Na razie jednak myślimy aby KINO „uruchomić” znów we ferie, tym razem już jeśli strażacy okażą zrozumienie w sali OSP.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie nam pomagali i popierali naszą inicjatywę lokalną.

Jolanta Fludra

Koordynator projektu