UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Festyn rodzinny w Witkowie Drukuj

 

 

Dnia 16 .09 2012 roku w Witkowie na terenie Ośrodka dla Dzieci TABOR odbył się festyn "Pożegnanie lata. Festyn był uwieńczeniem projektu "Klub Juniora i Seniora finansowanego  ze środków Programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Światowid w Łubowie.

 

Festyn był imprezą otwartą skierowaną do rodzin z Witkowa i okolic. Swoją obecnością zaszczycili nas tacy goście jak pani Anna Nawrocka ze Stowarzyszenia Światowid, oraz dwóch radnych powiatowych p, Telesfor Gościniak i p. Andrzej Kwapich. W prowadzeniu festynu osobom zaangażowanym w działanie Klubu pomogli wolontariusze ze Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży LIDER oraz wolontariusze z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz wolontariuszki z KLUBU SENIORA W Owińskach.

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od starych i nowych zabaw podwórkowych. Całe rodziny świetnie bawiły się zarówno wykonując tańce integracyjne jak i przypominając sobie stare zabawy jak np "Karuzela czeka" lub "Mam chusteczkę". Organizatorzy serdecznie dziękują wolontariuszom z Klanzy i seniorkom z Owińsk za pomoc w tej części festynu. Po tańcach i zabawach można było skorzystać ze stoisk tematycznych takich jak :

·         Zabawy zręcznościowe (sery szwajcarskie, szczudła, labirynt, mini – cymbergaj, letnie narty )

·         Zajęcia plastyczne – wytwory z masy solnej, kolorowanki

·         Tworzenie „różności” z podłużnych balonów

·         Ogromne bańki mydlane

·         Budowle z bampów

·         Gry towarzyskie – „Palce w pralce”, „UNO”, „Prawo Dżungli” itp.

Przez cały czas trwania festynu prowadzona była loteria fantowa ”Wygraj z Liderem”, gdzie nagrodą główną był Wielki Miś. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli uczestniczyć w konkursie o Witkowie. Za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki zwycięzca otrzymywał słodką nagrodę postaci czekolady. Kolejną atrakcją dla dzieci był darmowy deser lodowy, który mogły zakosztować w kawiarence „Pod Taborem”, gdzie zostały obsłużone przez kelnerki – wolontariuszki ze stowarzyszenia Lider. Uczestnicy festynu mogli upiec kiełbaskę nad ogniskiem. Po wylosowaniu nagrody głównej pozostało jeszcze 15 minut do końca imprezy, jednakże uczestnikom festynu trudno było się rozstać. Dla organizatorów jest to zachęta do organizacji tego typu imprezy w następnym roku. Należy dodać , że choć Klub Juniora i Seniora jako organizator festynu wykluczył z wszelkie formy rywalizacji stawiając na integracje oraz zrezygnował ze sprzedaży alkoholu (co niestety często nierozłącznie kojarzy się z festynami) osoby, uczestniczące w tej imprezie bawiły się doskonale.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Rybacka