UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Festyn rodziny w Mierzewie Drukuj

 

 Społeczność wsi Mierzewo zorganizowała wspólnie z Wójtem Gminy Niechanowo, Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan, GLKS „Pelikan” Niechanowo, OSP Niechanowo i LOK Niechanowo 22 lipca 2012 roku w Mierzewie Festyn Rodzinny „Sportowy Start”.

Projekt aktywizacji wsi, w tym budowa boiska do piłki nożnej i siatkowej został przygotowany przez UKS Jarząbek, którego Prezesem jest mieszkanka Mierzewa Pani Dorota Marciniak. Projekt „Sportowy Start” został dofinansowany ze środków Programu Działaj Lokalnie VII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropi w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Światowid w Łubowie. W ramach projektu zakupiono materiał na bramki i słupki do piłki nożnej i siatkowej oraz siaki, a także przygotowano program festynu. Gmina Niechanowo wydzierżawiła grunt od prywatnego właściciela na boiska i plac zabaw, a ze środków funduszu sołeckiego ogrodzono plac. W prace przy budowanie boisk sportowych zaangażowała się rada solecka na czele z sołtysem Panem Stanisławem Wiśniewskim. Festyn w niedzielne popołudnie prowadził Prezes SMW, poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z Panią Dorotą Marciniak, sołtysem Stanisławem Wiśniewskim i sędziami piłkarskimi oraz wolontariuszami z Klubu Pracy SMW w Witkowie na czele z Panią Arletą Bekas. W ramach festynu odbył się turniej piłki nożnej szóstek piłkarskich o puchar Wójta Gminy, w którym uczestniczyło 11 zespołów z terenu powiatu gnieźnieńskiego i wrzesińskiego. Rozegrano 18 meczy. Do finału z trzech grup awansowały drużyny z Karsewa, Szczytnik Duchownych i Ostrowa Szlacheckiego. Turniej szóstek piłkarskich wygrała drużyna z Karsewa pokonując w rzutach karnych 3:2 drużynę ze Szczytnik Duchownych. III miejsce zajęła drużyna z Ostrowa Szlacheckiego. Zawody prowadził sędzia Mariusz Sikorski. Turniej dla młodzieży szkół podstawowych „ORLIK” zgromadził 5 drużyn. W wyniku przeprowadzonych rozgrywek, które prowadził Maciej Zięba odbyło się pięć meczy. Puchar sołtysa wsi Mierzewo zdobyła drużyna Cielimowo – Gurówko, II miejsce – Grzybowo, III miejsce Mierzewo Juniorzy, IV miejsce Mierzewo, V miejsce Czechowo. Na festynie przeprowadzono slalom piłkarski, który prowadziły Kasia Kasprzyk i Magda Krawczyk. Slalom piłkarski dziewcząt zakończył się zwycięstwem Juli Andrzejewskiej z Czechowa, II miejsce Roksana Rolewicz z Czechowa, III miejsce Paulina Niewiadomska z Gniezna. Wśród chłopców I miejsce zajął Damian Kilichowski z Cielimowa, II miejsce Dawid Łyskawa z Żydowa, III miejsce Ernest Sobociński z Nowego Folwarku. Strzelanie z wiatrówki, które zgromadziło ponad 60 osób prowadził Jerzy Jastrzębski, szef koła LOK w Niechanowie. I miejsce zdobył Przemysław Mróz, II miejsce Michał Janas, III miejsce Maciej Helman – wszyscy z Mierzewa. Zwycięscy slalomu piłkarskiego otrzymali medale, a w strzelaniu z wiatrówki 6 osób otrzymało dodatkowe nagrody rzeczowe ufundowane przez radną gminy Niechanowo Panią Danutę Rurek.

Festyn rodzinny jako wspólną zabawę dzieci z rodzicami i znajomymi prowadzili wolontariusze z Klubu Pracy SMW w Witkowie na czele z Panią Arletą Bekas  - nauczycielem oraz Joanną Adamczewską Liderem  Klubu Pracy w Witkowie. Dwie godziny wspólnej zabawy przy zespole muzycznym połączone było z wręczeniem ich uczestnikom nagród ufundowanych przez organizatorów w , tym medali, słodyczy, przyborów szkolnych i sprzętu sportowego. Każdy z uczestników wspólnej zabawy w ramach festynu rodzinnego otrzymał lody ufundowane przez właścicieli sklepu spożywczego w Mierzewie. Po  festynie jego uczestnicy spotkali się przy ognisku, gdzie dalej trwała zabawa połączona z pieczeniem kiełbasek. Całość festynu zakończyła wspólna zabawa przy zespole  muzycznym „CANTARE” ze Swarzędza.

            Na festynie funkcjonowały różnorodne stoiska w , tym przygotowane przez Panie z Mierzewa stoisko z plackami oraz chlebem ze smalcem i ogórkiem. Dzieci miały możliwość korzystania nieodpłatnie ze zjeżdżalni i zamku dmuchanego oraz przejażdżek bryczkami. Po zakończeniu turniejów piłkarskich dokonano symbolicznego otwarcia kompleksu sportowo – rekreacyjnego, którego dokonali sołtys Mierzewa – Stanisław Wiśniewski, Prezes UKS „ Jarząbek” Dorota Marciniak , Wójt Gminy Niechanowo – Eugeniusz Zamiar, przedstawicielka Stowarzyszenia „ŚWIATOWID” Pani Anna Nawrocka, radna gminy Niechanowo Danuta Rurek oraz Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski.

            Na terenie gminy Niechanowo funkcjonują wielofunkcyjne place sportowo – rekreacyjne w Trzuskołoniu, Kędzierzynie, Marysinie, Czechowie, Grotkowie, Jelitowie , Karsewie, Malczewie, Drachowie, Żelazkowie oraz trzy boiska ze sztuczną nawierzchnią tj. boisko Orlik w Cielimowie i boisko wielofunkcyjne w Niechanowie i Jarząbkowie.

            Organizację festynu „Sportowy Start” wspierali lokalni sponsorzy tj. Wójt Gminy Niechanowo, radni gminy Danuta Rurek, Barbara Ratajczak i Zdzisław Zienczyk, właściciele koni i powozów, Pan Zenon Nowicki z Gorzykowa, Pan Marian Kowalski z Marzenina, panie z Mierzewa, OSP Niechanowo, panowie Fabiszak, Welke, Helman, rada sołecka wsi Mierzewo oraz Stowarzyszenie „ŚWIATOWID”. Wśród wielu uczestników festynu byli także proboszcz parafii Jarząbkowo ks. Tadeusz Bachorz, Komendant Straży Gminnej Pani Paulina Łachowska oraz Komendant Gminny ZOSP RP Marian Guziałek i Anna Nawrocka ze Stowarzyszenia „ŚWIATOWID”. W niedzielnym festynie, który trwał od godz. 15.00 do 24.00 wzięło udział ponad tysiąc osób. Organizatorzy festynu podbudowani tak dużym zainteresowaniem mieszkańców obiecali sobie organizacje kolejnych imprez dla swojej społeczności.

Tadeusz Tomaszewski

Prezes SMW

Zdjęcia: Marian Guziałek, T. Tomaszewski