UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Łączymy pokolenia w Witkowie Drukuj

 

 

 Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie uzyskał w tym roku dofiansowanie z Programu "Działaj Lokalnie VII" na realizację projektu "Klub juniora i seniora". Celem projektu jest utworzenie Klubu Juniora i Seniora - miejsca spotkań, wspólnych działań podejmowanych zarówno przez seniorów jak i dzieci.

W ramach projektu Klub Juniora i Seniora odbyły się już 3 spotkania. Bardzo cieszymy się z tego, że  rośnie liczba osób biorących udział w tym projekcie.Spotkania mają bardzo spontaniczny , niewymuszony charakter (mieszczący się jednak w założeniach programu).  Pierwsza godzina spotkania to gry i zabawy seniorów i dzieci. Seniorom bardzo spodobała się gra w UNO (gra karciana). Jest ona po prostu hitem tych spotkań. Rozpoczęliśmy również rozgrywki w piłkarzyki w drużynach senior - junior.

Również one budzą wiele radości i pozytywnej energii. Dzieci bardzo lubią zabawy z panią Olą (pedagog). W każdym spotkaniu pomaga nam jeden lub więcej wolontariuszy ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży LIDER. Każde spotkanie kończy się wspólnie przygotowanym poczęstunkiem. W ostatnią upalną wręcz środę orzeźwiliśmy się deserem lodowo- owocowym sprawdzając równocześnie naszą znajomość gwary poznańskiej.

 

W ramach Klubu Juniora i Seniora przyjęliśmy zaproszenie od wolontariuszy LIDERA i wybraliśmy się z nimi na V Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą do Poznania na Cytadelę. Uczestnictwo w tej imprezie bardzo pomoże nam w przygotowaniu wrześniowego festynu. Zarówno seniorzy jak i dzieci byli zachwyceni radosną atmosferą spotkania i profesjonalnym prowadzeniem tańców integracyjnych przez animatorów Klanzy, którzy w kilka minut potrafili nauczyć kilkuset osobową grupę wspólnego tańca.

Małgorzata Rybacka
Koordynator projektu

Zdjęcia: Grupa INTEGRACJA