Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VII Aktualności "Tajemnice przeszłości" w sołectwie Gębarzewo

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

"Tajemnice przeszłości" w sołectwie Gębarzewo Drukuj

 

 

 W niedzielę 26 lutego o godzinie 16:00 w sali wiejskiej w Sołectwie Gębarzewo odbyło się zakończenie projektu pt.”TAJEMNICE PRZESZŁOŚCI”, który działał w ramach Projektu Działaj Lokalnie VII finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz lokalnej organizacji grantowej Stowarzyszenia Światowid w Łubowie.

 

Na widowni zgromadził się wielki tłum gości, którzy z niecierpliwością czekał na rozpoczęcie przedstawienia, które kończyło projekt w miejscowości Gębarzewo trwający od września 2011r. Na wstępnie Sołtys Sołectwa Gębarzewo Tomasz Ryszczuk wraz z Koordynatorem Projektu panią Łucją Brzoską przywitali gości przybyłych na tą uroczystość Panią Burmistrz MiG Czerniejewo Danutę Grychowską, Pana Przewodniczącego Rady MiG Czerniejewo Tadeusza Szymanka, Panie Radne MiG Czerniejewo; Halinę Frejdę i Czesławę Modrzejewską jak i licznie zgromadzonych mieszkańców.

 Dzieci uczestniczące w projekcie przedstawiły przedstawienie złożone z V aktów o nazwie „Początki Państwa Polskiego”. Tematyką przedstawienia była oczywiście historia naszego regionu: „Legendę o Lech, Czechu i Rusie”, „Legendę o Królu Popielu”, „ Dzieje św. Wojciecha”, „ Zjazd Gnieźnieński” i „Koronację Bolesława Chrobrego”. Po przedstawieniu każde dziecko otrzymało Dyplom zakończenia projektu, jak również kalendarze ufundowane przez Panią Burmistrz i słodycze sponsorowane przez panią radną Halinę Frejdę. Dzieci wraz z Sołtysem podziękowały również wolontariuszom, bez których cały projekt nie mógłby się odbywać tj. Pani Łucji Brzoskiej, Halinie Tomaszewskiej, Marii Grzyb, Justynie Nowickiej, Janinie Wierzbińskiej, Angelice Radosz i panu Danielowi Nowakowskiemu.

Sołtys podziękował wszystkim, którzy w jakimś stopniu przyczynili się do realizacji projektu:

Pani Danucie Grychowskiej

Panu Tadeuszowi Szymankowi

Stowarzyszeniu Światowid

Pani Liliannie Dorodzała – Kowalewskiej

Pani Czesławie Modrzejewskiej.

Koordynator projektu pani Łucja Brzoska wraz z dziećmi uczestniczącymi w projekcie podziękowała za wkład w realizację i ogromne zaangażowanie w przebieg projektu panu Sołtysowi Tomaszowi Ryszczuk.

Wydana została mini książka' pt. „TAJEMNICE PRZESZŁSCI” opisująca przebieg spotkań dzieci w ramach projektu. Zawiera ona również zdjęcia prac wykonywanych przez uczestników, opisy wywiadów dzieci z najstarszymi mieszkańcami sołectwa, którzy z chęcią opowiadali o czasach II wojny światowej.

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich na mały poczęstunek przygotowany przez  sołtysa i panie z Gębarzewa.

Tomasz Ryszczuk

Zdjęcia Karolina Koperska