Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VII Aktualności Warsztaty plastyczno-teatralne w Śródce

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Warsztaty plastyczno-teatralne w Śródce Drukuj

 

 W października 2011 roku  we wsi Śródka rozpoczęły się zajęcia  realizowane w ramach Programu ,,Działaj Lokalnie VII” finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Światowid. Grupa kobiet z tejże wsi napisała projekt, który okazał się strzałem w „10”, bo spośród wielu pomysłów jakie brały udział w konkursie NASZ zajął I miejsce, z czego szczerze się cieszymy.

 

Projekt skierowany jest do dzieci mieszkających w tejże wsi. Są to zajęcia plastyczno-teatralne. Dzieci własnoręcznie będą robiły laleczki-kukiełki, które potem „zagrają” w przedstawieniu końcowym dla wszystkich mieszkańców Śródki. Niesamowitą przygodą dla biorących udział w tym przedsięwzięciu są spotkania z profesjonalistami w dziedzinie teatru. Aktorzy ze Studia Animacji i Piosenki Artystycznej z Puszczykowa wcielają się w role nauczycieli, dzięki czemu dzieci poznawają świat teatru od tej drugiej, nieznanej strony, od tzw. „kuchni”. Wielką frajdę naszym „małym artystom” sprawiła możliwość wyboru roli dla swojej kukiełki. Stworzenie „własnego” przedstawienia pozwoli dzieciakom uwierzyć we własne możliwości i da ogromną frajdę, a przy okazji każde spotkanie umożliwi miło i  kreatywnie spędzić czas.

Projekt w większości finansowany jest z funduszy Programu Działaj Lokalnie VII. Wkładem własnym wsi jest praca rodziców, którzy zgodzili się bezpłatnie wykonać scenę, zasłony do tejże sceny, zamontować oświetlenie oraz pracować przy obsłudze dźwięku a także pomagać dzieciom przy wykonywaniu ich kukiełek. Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez pomocy GOKIS, a także pracowników UG z Kleszczewa za co już teraz dziękujemy.

Na zdjęciu poniżej widać jak dzieci z fascynacja oglądają przywiezione przez aktorów z Puszczykowa profesjonalne laleczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezenty GWIAZDKOWE w Śródce

 

Przed Świętami Bożego Narodzenia w Śródce odbyło się spotkanie dla dzieci biorących udział w warsztatach plastyczno-teatralnych realizowanych w ramach programu „Działaj lokalnie VII” .

Było to zupełnie inne spotkanie niż zwykle. Tym razem dzieciaki nie pracowały nad projektem ale również w bardzo przyjemny sposób spędziły czas. Pragniemy serdecznie podziękować  prywatnemu sponsorowi , który dostrzegł zaangażowanie  małych artystów i ufundował prezent w postaci radio-budzika . Znalazł się również prezencik dla Pań organizujących  te warsztaty. Bardzo serdecznie dziękujemy także Pani Emilii Jankowiak ze Śródki, która upiekła smaczny placek. Przy słodkim poczęstunku  rozmowy toczyły się o zbliżających się świętach a także o planach dotyczących kolejnych spotkań ze sztuką plastyczno-teatralną. Dzieci już nie mogą się doczekać kolejnych spotkań na których dokończą swoje kukiełki a także będą się uczyły swoich ról do przedstawienia „Królewna Śnieżka”.

 

 

 

 

Na zdjęciu jeden z uczestników warsztatów ze swoją kukiełką - krasnalkiem „Apsikiem” oraz gwiazdkowym prezentem.

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Jolanta Fludra - Koordynator projektu