Start Działaj lokalnie Działaj lokalnie VII Aktualności Kwiaty polskie w sztuce ludowej - podsumowanie projektu

UWAGA! Nowa strona

ZAPRASZAMY NA NASZĄ
NOWĄ STRONĘ:

http://stowarzyszenieswiatowid.pl

Nasze sklepy

Sklep - Rękodzieło i rzemiosło artystyczne - wyroby lokalne

Sklep - Świeże eko produkty spożywcze od rolnika

Informacje

Ekspert ds. promocji:
Anna Nawrocka
promocja@swiatowidlubowo.pl

Stowarzyszenie Światowid
Małachowo Szemborowice 12
62-230 Witkowo
74 2030 0045 1110 0000 0279 9260
KRS 0000216140

biuro@swiatowidlubowo.pl

Godziny pracy

Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00

Folder o targach wiejskich

Truskawisko - przepisy

Festiwal serów i nalewek

Smaki łączą regiony

Przewodnik kajakowy

Folder Produkt Lokalny

10 lecie - FILM

Banery

Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
Działaj lokalnie
 
KRAJOWA SIEĆ GRUP PARTENRSKICH
 
 
 
Droga świętego Jakuba - Camino

 

Archiwum

Kwiaty polskie w sztuce ludowej - podsumowanie projektu Drukuj

 

 W dniu 06 grudnia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku odbyło się podsumowanie projektu "Kwiaty polskie w sztuce ludowej". Projekt był realizowany od września przez Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne "PROMYK" oddział Dębnica w ramach Programu Działaj Lokalnie VII finansowany ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowny przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i nasze stowarzyszenie. Podsumowaniem projektu był wernisaż prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne, biorące udział w projekcie.

 

Projekt polegał na zorganizowaniu warsztatów plastycznych z dziedziny witrażu oraz aplikacji dla osób niepełnosprawnych i osób starszych. Pierwszy etap projektu odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym w Gołąbkach, gdzie przez 3 dni uczestnicy pod opieką instruktora uczyli się techniki witrażu. W październiku i listopadzie zdobyte umiejętności na tym warsztacie uczestnicy projektu zastosowali w pracy twórczej. Temat "Kwiaty polskie w sztuce ludowej" uwiecznili w witrażach i tkaninach artystycznych. Większość tych prac była przedstawiona na wtorkowym wernisażu. Zajęcia miały być przede wszystkim artterapią i rehabilitacją dłoni.

Podczas wernisażu uczczono również Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, obchodzony 3 grudnia. Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusz Pilak wręczył dwum najbardziej zasłużonym  członkom Stowarzyszenia "Promyk" odznaczenia i wyróżnienie za wyjątkowy wkład na rzecz budowy ośrodka rehabilitacyjnego w Dębnicy. Miłą i bardzo rodzinną atmosferę wernisażu wypełniła oprawa muzyczna przygotowana przez instruktorki muzyczne z M-GOK w Kłecku.